Milletvekili Eser Karaman yatırımları hakkında konuştu

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan eser her zamanki samimi tavırları ile birlikte Karaman'a yapılan yatırımları anlattı.

Editor: Buket Toprak
20 Temmuz 2019 - 14:25 - Güncelleme: 24 Temmuz 2019 - 09:33
Reklam

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser her zamanki samimiyeti ile Karaman'a yapılan yatırımlar konusunda basın mensuplarına bilgi verdi, Eser; “AK Parti yatırımları şimdiye kadar alışılmamış bir hızda ilerliyordu. Vatandaşlarımız bu hıza alıştığı için yavaşlamaları yatırımlar durdu olarak algıladı.  Bütün yatırımlarımız devam ediyor ama öncelikli olmayan yatırımlarda yavaşlamaya gidildi. Kimse merak etmesin bu yatırımların bizler takipçisiyiz” dedi.

AK Parti İl teşkilatının basın mesnupları ile buluşma toplantısında konuşan Eser hükumetin geçtiğimiz yıl uygulamaya koyduğu tasarruf tedbirleri paketi kapsamında bazı projelerin yavaşlatıldığını ama bütün projelerin devam ettiğini, bütün projelerin takipçisi olduklarını söyledi.

Eser; “Miletimiz bizim hızımıza alışmıştı. Kimsenin yapamadığı hızda yatırımlar devam ederken, bu yatırımların kısa süreliğine yavaşlaması kamuoyunca yatırımların durduğu algısını oluşturdu. Mesela stadyum ve hızlı tren yatırımlarında şuan herşeyin tamamlanmış olmasına rağmen çok küçük eksikliklerden dolayı projeler hayata geçirilemedi. Stadyum çalışmaları devam ediyor. Hak edişlerdeki ödemelerde biraz gecikmeler olduğu için şuan için evet biraz yavaş ilerliyor. Proje aşamasında olan bazı yatırımların ihale süreçleri biraz ertelendi. Er yada geç Karaman'da başlamış olan projelerin tamamı sonuçlanacak. Piyasalarda belirli bir daralma oldu ama ben bu daralmayı iç siyasete bağlı olarak görmüyorum. Şimdiye kadar herşey güzel giderken bir anda değişimler oldu. Dış etmenlerden dolayı bir daralma yaşandı. Bu gelişmeleri kısa sürede atlatacağız. Hem ülke genelinde hemde dünya piyasalarında önümüzdeki yıl bir rahatlama yaşayacağız diye düşünüyorum” dedi.

KARAMAN İÇİN EN ÖNEMLİ YATIRIM

Ben Karaman için yapılacak en öncelikli projelerin tarım alanında yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu memelekete o kadar çok göletler yapıldı. Ovanın tamamında kapalı devre sulama sistemini devreye alabilirde bir tarım politikası belirleyebilirsek ben bu memlekete içimde kalan hizmeti yapmış olacağım. Benim ağırlık verdiğim konularda Tarım, Hayvancılık ve Enerji alanları. Diğer yatırımların gözle görünen yatırımların siyaseten zaten yapılması gerekiyor şimdiye kadarda yapılmış. Bence önemli olan hizmet tam ihtiyaca karşılık vermektir. Diğerleri toplumun refahı için hemde görüntü için yapılması gereken yatırımlar diye düşünüyorum” dedi.

“BELEDİYEYE SONUNA KADAR DESTEK VERECEĞİZ”

Konuşmasında Karaman Belediyesinede yer veren vekil Eser Karaman için yapılacak hizmetlere kim engel olursa o vatan hainidir biz belediyemize elimizden gelen desteği vermeye hazırız ve vereceğiz dedi.

Eser; Eser; "Biz Karaman'da belediye seçimini kaybettik artık Karaman Belediyesi bizde değil. Fakat Karaman'a yapılacak yatırımlar konusunda bunun bir önemi yok. Karaman'a yapılacak yatırımların önünde duran bence vatan hainidir.  Hizmetleri durdurmak isteyen kim varsa vatan hainidir. Bu hizmetlerin durmaması lazım aksine elimizden geleni yapmamız lazım. Bunun için çabalıyoruz. Karaman'a hizmet etmek için varız. Öte yandan biz olaya Cumhur İttifakı gözüyle bakıyoruz. Belediyenin bizde olmaması hizmetlerimize, çalışmalarımıza engel değildir olmamalıdır" dedi.

2019/07/2019-07-20-14-28-48.jpg
2019/07/2019-07-20-14-28-55.jpg
2019/07/2019-07-20-14-29-04.jpg
2019/07/2019-07-20-14-29-11.jpg
2019/07/2019-07-20-14-29-20.jpg
2019/07/2019-07-20-14-29-27.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..