MHP'den Arınç'a çok sert 'FETÖ' tepkisi

Bülent Arınç'ın, KHK ile ilgili 'Facia' sözlerine MHP'lilerden tepki geldi.

Reklam
MHP'den Arınç'a çok sert 'FETÖ' tepkisi
01 Kasım 2019 - 12:56

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Bir facia var, o da sensin" derken MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek ise "Bu FETÖ'cü sevdası nedir?" diyerek tepki gösterdi.

Kemal Öztürk’ün sorularını cevaplayan Bülent Arınç, FETÖ'cülerin ihraç edilmesinden rahatsız olduğunu açık açık ifade ederek, ''KHK bir faciadır.'' ifadelerini kullanmıştı. Arınç sözlerine MHP'li isimler çok sert tepki geldi.

MHP'Lİ VEKİL ARINÇ'A 251 ŞEHİDİ HATIRLATTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, FETÖ'cülerle ilgili sözlerinden dolayı Bülent Arınç’a sert tepki gösterdi.

Arınç'a 251 şehidi hatırlatan Vahapoğlu, ''Anlaşılan, 15 Temmuz gecesi katledilen  251 Şehide, 3000 civarındaki Gazi’ye, bombalanan TBMM’ne, TC’nin yurtdışında yerlebir edilen itibarına vb.. üzülmüyorsun ve bağımsız yargı kararlarına saygı duymuyorsun ki bu lafları edebiliyorsun. Yazıklar olsun'' diye tepki gösterdi.

"BİR FACİA VAR O DA SENSİN"

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Arınç'ın açıklamalarına tepki göstererek Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ''Bülent Arınç yine döktürmüş "KHK uygulamaları bir facia,evime temizliğe gelen KHK'lı kadını gördükçe ağlıyorum" demiş. Bülent efendi! Bir facia var, o da sensin. Sayın Cumhurbaşkanım, KHK facia ise, KHK'ları çıkartan sizsiniz. Arınç ne demek istiyor takdir sizin." dedi.

"BU FETÖ'CÜ SEVDASI NEDİR?"

MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bülent Arınç kendi damadını kurtarınca bir özgüven geldi kendine. Masum ve mazlum varsa giderilsin de bu genelleme FETÖ'cü sevdası nedir?" ifadelerini kullandı.

ARINÇ'IN TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİNİN TAMAMI

FETÖ'cülerden özür dilediğini belirten Arınç, '“Bu felaketi yaşayan insanlara acıyorum ve onlara merhamet ediyorum ve onlardan özür diliyorum. Evime temizlik yapmaya gelen, daire başkanlığından ihraç edilen bir kadını gördükçe, eşi polis ihraç edilmiş başka bir kadını gördükçe ben yerin dibine geçiyorum. Kırıkkale’den yumurta getirip kapı kapı dolaştıran bir genel müdür yardımcısı gördükçe ben felaket görüyorum. Bir benzinliğe gittiğim zaman bir Danıştay üyesinin pompa tuttuğunu gördüğümde acı duyuyorum.” diyerek FETÖ'cülerin ihanetini masum göstermeye çalıştı.

Hainlere sahip çıkmaya devam eden Bülent Arınç: “Burada şu yapılabilirdi; ben sizi ‘gri liste’ye aldım. Ne olduğunuzu da çok bilmiyorum. Sizinle çalışmak istemiyorum. Fakat bu güne kadarki bütün yasal haklarınızı size geri veriyorum. Siz kamuda çalışmayın, gidin nerede çalışıyorsanız çalışın. Fakat böyle ihraç edilince insanlar yurt dışına çıkamıyor. Özel sektörde de iş bulamıyor, ‘ vay terörist sen mi geldin' deniyor. Pazarda limon satamıyor, ‘terörist gelmiş’ diyor tezgahı başına geçiriyorlar. Sonunda OHAL süresince yargı yoluna da gidemiyor.” diye sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri