Karaman,karaman haber, İmaret, karamandan haberler, larende haberleri, karaman son dakika

Metrelerce Karın Altında Çalışıyorlar

Karadağ'ı tırmanarak metrelerce karın altındaki istasyonun gerekli bölümüne ulaşmak için

Reklam
Metrelerce Karın Altında Çalışıyorlar
25 Şubat 2020 - 00:32
Reklam

Karaman'da otomatik meteoroloji gözlem istasyonu arızası için Karadağ'a çıkan ekipler metrelerce karın altında arıza tespit ve onarım çalışmaları yapıyor.
Karaman'da yaşanan yoğun kış şartları rakımı 2376 yı bulan Karadağ'da metrelerce kar biriktirerek meteoroloji müdürlüğüne bağlı Karadağ radar sahasındaki  Meteorolojik Gözlem İstasyonunu karlar altında bıraktı.
İstasyondaki arızayı tespit eden ekipler zor şartlar altında Karadağ'ı tırmanarak metrelerce karın altındaki istasyonun gerekli bölümüne ulaşmak için zor anlar yaşadı. Yapılan arıza tespiti onarım çalışmasında başarıyla bitiren ekipler tüm Karaman'ın bilgi edindiği meteorolojik tahminlerin veri kaynağı olan OMGİ Otomatik Gözlem İstasyonunu çalışır hale getirdi.
Arıza tespit ve onarım çalışması esnasında çekilen kareler ise yüksek rakamlı Karadağ'da bakım ve onarım çalışmalarının ne derece zorlu olduğunu gözler önüne serdi.
Özellikle kış günlerinde yaşamı etkileyen yağışlar ile bilgili bilgi veren meteorolojik verileri tüm Karaman'da yakınen takip ediliyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İmaret
    1 ay önce
    Sizde sasirdiniz metrelerce kar diyinuz beline gelmiyo metrelerce yukseklikde eyvallahda ne beklenirki daha..
-----Sponsorlu Bağlantılar-----