Mecliste yine gergin anlar yaşandı

Karaman Belediye Meclis salonunda yine gergin anlar yaşandı.

Reklam
03 Mayıs 2019 - 19:50 - Güncelleme: 06 Mayıs 2019 - 13:15
Reklam

Karaman'da Karaman Belediyesi Meclis toplantısında yine gergin anlar yaşandı. AK Partili meclis üyeleri arasında çıkan tartışma araya girenlerin sayesinde büyümeden sona erdi.

Karaman'da bugün 15.00'da Belediye Meclis salonunda başlayan meclis toplantısı yine ilklere sahne oldu. İlk kez belediye meclis üyelerine belediye başkanı tarafından belediye meclis üyesi rozetleri takıldı.

BELEDİYELER BİRLİĞİ SEÇİMİNDE 1 FİRE

Mecliste gizli oylama ile Türkiye Belediyeler Birliğine üye seçimleri yapıldı. Yapılan gizli oylamada AK Parti ve MHP iki liste ile yarıştı. İki liste ile gidilen seçimlerde 16'şar oyla eşitlik çıktı. Yenilenen seçimlerin ikincisinde CHP'li Paşa Evcen'e MHP ve CHP tarafından 1 oy verilmedi. Paşa Evcen 1 eksik oy aldığı için elendi. Belediyeler birliği üyeliğine Erdal Yılaz direk seçilirken, Derviş Mehmet Ceyhan ve Recep Boyacıoğlu kura ile belirlendi.

AK PARTİLİ ÜYELER ARASINDA GERGİNLİK

Belediye Meclis toplantısında verilen 10 dakikalık arada AK Partili meclis üyeleri arasında gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlikte AK Partili Nafiz Nadir Nas ile AK Partili Emir Musa Beydili tartışmaya başladı. Tartışmanın başlaması ile birlikte MHP'li meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcısı Eyüp Arslan araya girerek gerginliğin kavgaya dönüşmesini engelledi.

BEYDİLİ "İHRAÇ EDİLDİN DEDİ LAF ATTI"

Meclis toplantısının ardından konuşan Emir Musa Beydili; “Nadir Nas bey bana AK Partiden ihraç edildin AK Parti sıralarında oturma diye laf attı. Bende kendilerine bana böyle bir tebligat yapılmadı dedim. Birde biliyorsunuz bizler gruba davet edilmedik. İl Başkanlığına resmi dilekçe vermeme rağmen ne gruba davet edildik nede meclis gündemindeki AK Partinin grup kararlarının neler olduğunu bilmiyoruz. Durum bu şekilde olunca bende vicdanımı dinleyerek bireysel kararlar aldım.” dedi.

NAS "ALLAH RIZASI İÇİN MECLİS ÜYELİĞİ YAPIYORUM"

Emir Musa Beydili'nin açıklamalarının doğru olmadığını belirten Nas; “Emir Musa kardeşimizin söylediği gibi bir durum yaşanmadı. Galiba kardeşimiz bizi yanlış anladı. Savaş Başkan benim tecrübelerimden istifade etmek için beni bir kaç kez yanına çağırdı. Mecliste nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda bazı istişareler yaptık. İkinci bir konu ise ben Yesevi Camisinin derneğindeyim. Orada biraz borçlarımız var. Bende umreye gideceğim 1 ay yokum bu yüzden başkanımızdan borçlar konusunda yardımcı olmasını rica ettim. Tüm olay budur ama kardeşimiz galiba bizim bir pazarlık yaptığımızı, koltuk istediğimi zannetmiş. Ben dünyalık hiç bir şey istemem. Ben Allah rızasını kazanmak için belediye meclis üyeliği yapıyorum. Benim koltuk makam şöhret para gibi bir derdim yok kardeşim” dedi.

Açıklamaların ardından Emir Musa Beydili ve Nafiz Nadir Nas'ın bir araya gelerek yanlış anlaşılmaların yaşandığı ve bir birleri ile görüşerek helalleştikleri öğrenildi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet
  9 ay önce
  Beydilli gibi üç tane adam olsa Akp nin içinde ne akp kalır ne iktidar ama nasıl.olsa akp çöküşü başladı bile
 • Müslim edin
  9 ay önce
  Acaba akp liler oy kullanırken telefonu unutanlar neden telefonu geri dönüp alıyor. Kimden korkuyorlar da verdiği oyu kanıtlamak istiyorlar. Oy kullanırken telefon ile girmek yasak olmalı