Meclis Üyesi Karaman'ın O Sorununu Dile Getirdi

CHP Karaman Belediye Meclis üyesi Paşa Evcen Karaman'da sık sık sorun haline gelen otopark sorununu meclis toplantısında dile getirdi.

Reklam
Meclis Üyesi Karaman'ın O Sorununu Dile Getirdi
07 Eylül 2019 - 12:30
Reklam

Evcen, toplantıda konu ile ilgili yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; 

'' Sayın Başkanım, Meclisimizin değerli üyeleri, saygıdeğer müdürlerim, değerli misafirler ve kıymetli basın mensupları öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Halkımızın bizden çözüm beklediği ‘’OTOPARK SORUNU’’ konusunda önerge sunmak üzere söz almış bulunmaktayım. Vatandaşlarımız tarafından bu konuda pek çok şikayet ve talep almaktayız. Özellikle Kent Çarşı Merkezinde araçların trafik akışını olumsuz etkileyecek şekilde yol kenarlarına park etmesi, park yasağı olan yerlere dahi park yapılması, bunların yanında vatandaşlarımızın araçlarını park edecek yer bulma konusunda da ciddi sıkıntılar yaşaması önemli bir problem haline gelmiştir.
Otomobil sayısındaki hızlı artış bu şekilde  devam  eder  ve gerekli  önlemler  alınmazsa  bu  sorun  içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Duruma şimdiden müdahale edip, sorunları en aza indirgemek amacı ile alınacak kararları zaman kaybetmeden hayata geçirmeliyiz.
Bu konuda temel çözümün ‘vatandaşlarımıza otopark alışkanlığı kazandırmak olduğuna inanıyorum. Bu sayede araç trafiği de azalacaktır. Dolayısı ile otoparktan gelir elde etmekten ziyade trafik akışına kolaylık sağlamayı hedefleyen bir otopark uygulamasına ihtiyacımız var. 
Kamuoyuna yansıyan vatandaş mağduriyetine örnek olarak; Vatandaşların araçlarını yol içlerine park etmesi, hatta fotoğraf örneğinde olduğu gibi bazı yerlerde yan yana birden fazla aracın park etmesi, trafik levhalarında yasak olarak gösterilen yerlere araçların park edilmesi hem trafik akışını hem de bu bölgedeki esnafların işlerini olumsuz etkilemektedir. Hatta bu durumun zaman zaman kavga sebebi olduğuna da tanıklık etmekteyiz. Halkımız bu konudaki şikayetlerini her fırsatta dile getirmekte ve bizlerden çözüm beklemektedir.
Bizim Karaman Belediye Meclisi olarak sorunları ertelemek gibi bir lüksümüz yoktur. Bizler hızlı ve etkili çözümler bulmak zorundayız. Karamanımızda parti siyasetini bir kenara bırakarak, şehrimiz için fayda sağlayacak projelere imza atmak bizleri bu makamlara layık gören ve makamlarımızın asıl sahibi halkımıza borcumuzdur. El ele verirsek çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.  Söz konusu ‘’OTOPARK SORUNU’’ nun  meclis gündemine alınması ile çalışmaların bir an önce başlanmasını arz ederim.'' 
              


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----