Maltepe Sahilde akıllara durgunluk veren manzara

İstanbul'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar, yeşil alanlara ve parklara akın etti. Maltepe sahilde yeşil...

Maltepe Sahilde akıllara durgunluk veren manzara
Editör: İHA
28 Haziran 2020 - 14:00

İstanbul'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar, yeşil alanlara ve parklara akın etti. Maltepe sahilde yeşil alanlarda piknik yapan vatandaşlardan geriye çöp birikintileri kaldı. Sahile gelen vatandaşların çöplerini bırakan vatandaşlara sitem etmesi dikkat çekti.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Cumartesi gününü dışarıda geçiren vatandaşlar parklara ve yeşil alanlara akın etti. İstanbul'da piknik alanlarına ve parklara giden vatandaşların çoğunun hijyen kurallarına dikkat etmediği görüldü. Haftasonunun ilk gününü parklarda ve yeşil alanlarda geçiren vatandaşlardan geriye çevrede bıraktıkları çöp birikintileri kaldı. Sahile dinlenmeye gelen vatandaşlar karşılaştıkları manzara karşısında, "Çöp kutularını kullanmaları" konusunda duyarlı olmaya devam etti. Belediye ekiplerinin ise etrafa atılan çöpleri temizleme çalışmaları sürüyor.
Sahile vakit geçirmeye gelen Halil İbrahim Demir, "Kardeşlerimiz AYT sınavındayken bizde sahile oturmaya geldik. Sahilde geldiğimizde dün buraya gelen vatandaşların yediklerini, içtiklerini çimenliklere, kayalıklara attıklarını gördük. Biz de geldik oturduk, biz de yedik içtik ama buralara çöp kutuları konulmuş çöpümüzü kutulara attık. Buraya gelen vatandaşların çöp kutularını kullanmalarını rica ediyorum" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nilgün Hadimli
    1 ay önce
    Önce evenin önünü süpür! Kareler bana bu ata sözünü hatirlattì! en iyi sübürge bizden işçi sizde, demek lazım şu Avrupa paya diplomalı temizlik işçisi satan Almanya ya. Evet çok doğru anladınız Okuyucular. Onlar üç sene hususi okuluna gidiyor......bütün hangi marleye hangi ilaç kullanılır hangi önlük hangi ağızlık hangi eldiven her şey numaralı.....ama her taraf yalanmış gibi tertemiz ! Çığır çığır! Nedenmiş? Bir sigara boş tabiiii paketini yere atana 5 Euro yere tükürene 300 Euro, Küllüğü arabadan boşaltana 600 Euro davaya bağlı. Halkın arasında bır Bekçilik -Huyu üredi, Son diktatör öleli, hele hele şu duvar YÖK edileli her kez bir birini takip ediyor.....çünkü şikayette bulunanada pay var. Lütfen arkadaşlar kirletmeyin şu güzelim memleketimizi. Kamera man bile alabilirdi. İnanınki çok rahatlık içinde yaşıyorsunuz. Buralar sevimsiz saygısız soğuk nankör dünyalar....Merhamet kelimesi bile YÖK lugatta, ama temizlik diploması! Bu bana eski bir samanı hatırlatıyor.....sizlere selamlar