Mahsur kalmıştı, ölüme terk edildi

Karaman'da dağlık alanda mahsur kalan keçi ekiplerin müdahale etmemesinden dolayı ölüme terk edildi.

Reklam
Mahsur kalmıştı, ölüme terk edildi
02 Aralık 2019 - 11:22
Reklam

Karaman'da 1 haftadır dağlık alanda kurtarılmayı bekleyen keçi adeta ölüme terk edildi. Karaman'ın en yoğun kurumları arasında bulunan AFAD bölgeye gitmemek için türlü türlü bahaneler ürettiği iddia edildi. Keçi sahibi Selim Dirican ise 1 haftadır tüm çabalarına rağmen sesini hiç bir yetkiliye duyuramadığını, yetkililerin taleplerine kulak tıkadığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Karaman'ın Başyayla ilçesinin Üzümlü köyü Kaya mevkisinde sürüyü otlatmakta olan Selim Dirican'a ait iki keçi kayalık bölgede mahsur kaldı. 

Dirican yaklaşık 3 saatlik mücadelesinin ardından mahsur kalan keçilerden birisini kendi imkanları ile mahsur kaldığı alandan kurtardı. Dirican kendi çabaları ile kurtaramadığı bir keçi için ise Başyayla İlçe itfaiyesininden yardım istedi. İtfaiye aracının bölgeye ulaşamayacağını öğrenen Dirican arama kurtarma operasyonlarında uzman olan AFAD'tan yardım istedi. 

Keçinin 1 haftadır kayalık alanda mahsur kaldığının altını çizen Dirican, 1 haftadır AFAD ekiplerini beklediğini, ekiplerin türlü mazeretler üreterek ihbarına cevap vermediklerini, vatandaşın talebine yetkililerin kulak tıkadığını söyledi.

Dirican imaret gazetesine yaptığı açıklamada; “Dağda mahsur kalan keçi açlık ve susuzluktan ölmezse mevsim şartları itibariyle soğuktan hastalanıp ölecek. Yetkilileri defalarca arayıp yardım istedim ancak, yardıma gelmemek için her seferinde çeşitli bahaneler ürettiler. Bizler devletimizden yardım bekliyoruz ve devlet yetkililerinin vatandaşa kulak tıkamamasını istiyoruz'' dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----