Kopan parmaklarıyla Konya'ya gönderildi

Karaman'da 2 parmağı kopan işçi ilk müdahalenin ardından Konya'ya sevk edildi.

Reklam
Kopan parmaklarıyla Konya'ya gönderildi
10 Mayıs 2019 - 14:52 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 14:17
Reklam

Karaman'da kapıya sıkıştırdığı iki parmağı kopan işçi yapılan ilk müdahalenin ardından kopan parmakları ile birlikte Konya'ya sevk edildi.

Olay bugün 08.50 sıralarında Hamidiye Mahallesinde meydana geldi.

İddiaya göre demir kapı kaynatmakta olan 40 yaşındaki İsmail K. demir kapının elinin üzerine kapanması ile yaralandı. Sol el işaret ve orta parmağı kopan işçinin yardımına çalışma arkadaşları yetişti. Özel bir otomobil ile Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı işçi tedaviye alındı. 

İsmail K.'ya yapılan ilk müdahalenin ardından kopan parmakları özel torbaya kondu. Kopan parmakların yeniden yerine dikilmesi için İsmail K. ambulans ile Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ayşe Karaeminogulları
    9 ay önce
    SAĞLIK BAKANLIĞININ 2016-9 REPLANTANSYON YANİ KOPAN UZUV DİKİMİ UYGULAMALARI GENELGESİNE GÖRE REPLANTASYON MERKEZİ OLARAK YETKİLENDİRİLEN SAĞLIK TESİSLERİ KONYA KARAMAN VE AKSARAY İÇİN ŞUNLARDIR KONYA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ KONYA SELÇUKLU ÜNİVERSİTESİ SELÇUKLU TIP FAKÜLTESİ KONYA NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ BAŞKEN ÜNİVERİSTESİ KONYA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ÖZEL KONYA HOSPİTAL VE ÖZEL MEDİKANA KONYA HASTANESİDİR. BU HASTANELER DIŞINDA KONYA KARAMAN VE AKSARAY İLLERİNİ KAPSAYAN BAŞKA BİR YERDE REPLANTASYON YAPILAMAZ. BU NEDENLE UZUVLARI KOPAN HASTALAR BU HASTANELERE 112 ARACILIYLA GÖNDERİLMEKTEDİR.