Kmü'de Yeni Bir Program Daha Açıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde iki yeni yüksek lisans programı daha açıldı.

Reklam
Kmü'de Yeni Bir Program Daha Açıldı
11 Eylül 2019 - 17:06 - Güncelleme: 14 Eylül 2019 - 09:15
Reklam

Üniversite Senatosunun teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararı ile KMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı olarak Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezli Yüksek Lisans Programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezsiz Yüksek Lisans Programı açılması uygun görüldü. İki yeni yüksek lisans programının açılmasıyla birlikte üniversitede eğitim-öğretim verilen lisansüstü program sayısı 61’e yükseldi.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, yeni açılan programların hayırlı olmasını dileyerek, “Yeni açılan programlar üniversitemizde yürütülen akademik çalışmalara yeni alanlar kazandırırken bu programlarda okuyacak öğrencilerimizin de akademik yeterliliklerini bir üst seviyeye taşımaktadır. Bundan sonra da ihtiyaçlar doğrultusunda yeni anabilim dalları ve programlar açarak üniversitemizin akademik gelişimini sürdürmeye; bölgemiz ve ülkemizdeki bilimsel çalışmalara katkı sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----