Kış kampı sona erdi

50 küçük öğrencinin katıldığı kış kampı okulların açılması ile birlikte sona erdi.

Reklam
Kış kampı sona erdi
04 Şubat 2019 - 11:38
Reklam

Ermenek Bilim ve Kültür Merkezi'nin düzenlediği 'Yeteneklerimi Keşfediyorum 2019 Kış Kampı' sona erdi.

Ermenek Belediyesi, YETGEDER (Özel Yetenekleri Keşfetme Ve Geliştirme Derneği) ve Ermenek Bilim ve Kültür Merkezi iş birliği ile bu yıl ilki düzenlenen 'Yeteneklerimi Keşfediyorum 2019 Kış Kampı' okulların açılması ile birlikte sona erdi.

Ermenek'te çocukların ve gençlerin ilgi alanlarını, yeteneklerini belirleyip onların geleceklerine ışık tutabilmek amacı ile Ermenek Bilim ve Kültür Merkezi tarafından planlanıp Ermenek Belediyesi ve YETGEDER tarafından başlatılan bir çalışmanın ilk etkinlik haftası sömestr tatilinin ikinci haftasında yapıldı. İstanbul Bilsem eğitmenlerinin yönettiği çalışmalarda 5. 6 ve 7. sınıf öğrencisi 50 çocuk katıldı.

Hafta boyunca çocuklarla değişik etkinlikler yapılarak onların ilgi ve merak alanları belirlenmeye çalışıldı. Ermenek Bilim ve Kültür Merkezi koordinatörü Hulusi Oran bu çalışmaların sonucunda hazırlanacak raporların çocukların velilerine ve öğretmenlerine verileceğini belirtti.

Oran, olanakların yaratılabilmesi durumunda bu tür etkinliklerin önümüzdeki ve yıllar boyunca da devam ederek, bu yaş grubundaki tüm çocuklara ulaşmanın ana hedefleri olduğunu belirterek bu etkinliğe değerli katkıları için Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen'e ve sömestr tatillerini bölerek İstanbul'dan Ermenek'e gelip hafta boyunca çalışan değerli eğitmenlere teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----