Reklam

Kent Merkezi Estetik Bir Görüntüye Kavuşacak

Kent merkezinde yeşil bir alana hasret kalan Karaman, Belediye’nin yeni çevre düzenleme projesi ile hayat bulacak.

Reklam
Kent Merkezi Estetik Bir Görüntüye Kavuşacak
31 Mart 2020 - 13:55
Reklam

Karaman’da Belediye, Aktekke Camisi çevresinde yer alan tarihi Süleyman Bey Hamamı etrafını yeşil bir alana kavuşturmak için kolları sıvadı.
Karaman kent merkezinin cam damarı konumundaki Aktekke Kent Meydanı ve İsmet Paşa caddeleri üzerinde Belediye ekipleri, Çevre ve peyzaj düzenlemesine yönelik çalışmalara ağırlık verdi.
Geçtiğimiz aylarda başlayan meydan bakım ve genişletme projesi çalışmaları ile Belediye, kent meydanını kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanunu çerçevesinde estetik dokusuna uygun olarak bakıma alırken, Süleyman Bey Hamamı yanındaki çay bahçesi, tuvaleti ve hamam arkasındaki alan, yeşil alan olarak düzenlenecek.
Belediye Aktekke Camii etrafındaki çalışmalarla, hem mevcut durumdaki tuvalet hem de çevresindeki alan tekrar restore edilerek yeşil bir çehreye kavuşturulacak.
Karaman Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yaptığı koordineli çalışmalarla birlikte, kent merkezindeki yeni peyzaj düzenlemeleri ile yine Kuğulu Park ve Kütüklü Park arasında kalan tuvaletlerde yeni düzenlemeye gidecek.
Yapılacak çalışmalarla kent merkezi cazibeli bir görünüm kazanacak.
         Belediye’nin kent içindeki tarihi dokulara da zarar vermeden iyileştireceği yeşil alan projesi, tamamlanması halinde Karaman halkının da takdirine sunulacak.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa İZLER
    1 ay önce
    Aktekkenin arkasındaki inşaat malzemesi satan yer bütün yerel yönetimlerin yüz karasıdır. Yuh olsun bunlarla başa çıkamayanlar. Kınıyorum...
-----Sponsorlu Bağlantılar-----