Karamanlılara çağrıda bulundu, tek isteğimiz..

Karaman'da yaptıkları etkinliklerle adından sıkça söz ettiren KARDOHAK Karamanlılardan destek istedi.

Reklam
18 Eylül 2019 - 17:04 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 - 12:25
Reklam

Karaman KARDOHAK başkanı Barış Çağlar tüm Karamanlılardan sokak hayvanları için destek istedi. Tamamen gönüllülerden oluşan derneğin büyüyerek devam etmesi için çağrıda bulunan Çağlar mini dostları ziyaret için tüm Karamanlıları barınağa davet etti.

Çağlar yaptığı açıklamada; “KARDOHAK, Karaman Doğayı ve Hayvanları Koruma Topluluğudur. Bilindiği üzere faaliyetlerimizi sosyal medya üzerinden örgütlenerek yürütmekteyiz. Topluluğumuz bir yıla yakın bir zamandan beri faaliyetlerini yürütmektedir.
KARDOHAK içinde görev dağılımları yapılmıştır. Bunlardan bir tanesi de barınak ekibidir. Barınak ekibimiz Karaman Barınağına günlük gitmekte ve burada çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalarda aşı takibi yaralı hayvanlarımızın tedavileri, veterinerlik hizmetleri, beslenme ihtiyaçları ve sağlıklı canların doğru sahipleri bulmasını sağlamaktır. Bu faaliyetler barınak çalışanları ve belediye yönetimiyle koordineli olarak yapılmaktadır.

Büyük bir grup olmamız münasebetiyle, grubumuzun diğer üyelerinin de barınağa gitme talepleri olmaktadır.  Bu talebin karşılanması amaç ile haftanın iki günü Çarşamba ve Cumartesi günleri  saat 10,00-12,00 arasında grubumuzun diğer üyeleri ile barınak ziyareti yapmaktayız. 

Bu ziyaretlerimizde sokak hayvanlarının sosyalleştirilmesi, beslenmeleri ve hayvanlarla insanların iletişiminin artırılması amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda halkımızın da bu çalışmalardan haberdar olabilmesi ve hatta bu çalışmaların içinde yer alabilmeleri için sosyal medya hesaplarımızı kullanıyoruz. 

Halkımızın bizim çalışmalarımızı görmesini bu çalışmalara katkı vermesini mümkünse bu ekibin içinde yer alarak bizleri desteklemesi en büyük arzumuzdur. Nihai hedefimiz insanlarla sokakta yaşayan canlar arasındaki sıkıntıları bir nebzede olsa azaltabilmek ve hatta ortadan kaldırmaktır.

Bu konuda biz üzerimize düşen görevi yaptığımıza inanıyoruz. Bundan sonraki ziyaretlerimize de tüm halkımızı davet ederiz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri