Karaman yine duyarsız kalmadı

Karaman'da Sivil Toplum Platformu tarafından düzenlenen kampanya kapsamında 3 tır yardım İdlip'e gönderildi.

14 Ocak 2020 - 11:47 - Güncelleme: 15 Ocak 2020 - 16:19
Reklam

Karaman'da 36 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek kurduğu sivil toplum platformu Suriye'nin İdlip kentine 3 tır dolusu gıda ve hijyen ürünleri gönderdi. Karaman'dan bugüne kadar bölgeye 73 tır yardım malzemesi gittiğini belirten sivil toplum platformu başkanı Yunus Özdemir yardımların bunda sonrada süreceğini belirtti.

Karaman Sivil Toplum Paltformu üyeleri bugün Suriye'de rejim tarafında bombalanan İdlip kentine 3 tır dolusu yardım gönderdi. Yardım tırlarının gönderilme programında konuşan Karaman Sivil Toplum Platformu Başkanı Yunus Özdemir, Karaman Sivil Toplum Platformunun bugüne kadar Suriye'ye 73 tır yardım malzemesinin gönderildiğini söyledi.

Özdemir; “Karamanlı hemşehrilerimizin bizlere verdiği desteklerin ardından inşallah bugün 3 tır yardım malzememizi İdlip'e gönderiyoruz. Biz Karamanlılar olarak İdlip'teki insanlık dramına hiç bir zaman kayıtsız ve duyarsız kalmadık. Karınca kararınca oradaki kardeşlerimizin yaralarını sarmaya çalıştık. Karaman'dan sivil toplum platformu olarak bölgeye 70 tır yardım malzemesi gönderildi. Bugün gönderdiğimiz 3 tır ile bu sayı 73'e ulaştı. Ben özellikle şunu belirtmek istiyorum yardım faaliyetimiz devam ediyor. Bugün 3 tır olarak gönderiğimiz yardım tırlarımızın ikisinde un ve birinde ise hijyen maddeleri bulunuyor. Bu tırlarımızın toplam maliyeti 252 bin lira. Ben kampanyalarımıza destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarına ve hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

Özdemir'in konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Yapılan duların ardından yardım tırları Suriye'nin İdlip kentine gönderildi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hacı yavuz
    2 ay önce
    yahu arkadaş bu memlekette yunus özdemir den başka adam yokmudur her yapılan işte en önde ve hep o konuşur? şu adamı vekil yapında kurtulalım tek derdi o zaten