Karaman valisi ve ak parti il başkanı inceledi

Karaman'da yapımı devam eden sağlık kompleksinde inceleme yapıldı.

Reklam
Karaman valisi ve ak parti il başkanı inceledi
14 Ocak 2020 - 10:36
Reklam

Karaman Valisi Fahri Meral beraberindeki AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan ve İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun ile birlikte eski doğum hastanesinin bulunduğu arsa üzerinde yapımı devam eden sağlık kompleksinde incelemelerde bulundu.

Karaman Valisi Fahri Meral ve AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan yapım çalışmaları devam eden inşaat alanında incelemelerde bulunarak yapımı tamamlandığında içerisinde yer alan ünitelerle vatandaşlara daha geniş hizmet imkânları sağlayacak olan binanın son durumu hakkında Sağlık İl Müdürü Dr. Adnan Kurşun ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

11 bin 786 metrekare kapalı alana sahip ve 30 milyon 562 bin Türk lirasına mal olması planlanan sağlık kompleksinin Karaman için çok önemli bir proje olduğunu dile getiren Vali Meral, birçok sağlık birimini bünyesinde barındıracak olan sağlık kompleksinin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımıza daha iyi şartlarda ve daha kaliteli sağlık hizmeti verilebileceğini söyledi. Çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Vali Meral, sağlık kompleksinin 2020 yılı içerisinde faaliyete geçmesinin hedeflendiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planı kapsamında kararı verilen ve tamamlandığında birçok sağlık birimini bir araya toplayacak olan sağlık kompleksinde; 20 Yataklı Gebe İzleme Merkezi,  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, 4-5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, İl Ambulans Başhekimliği ve İlk Yardım Eğitim Merkezi bulunacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----