Karaman valisi kurum müdürlerini uyardı

Karaman'da Vali Meral başkanlığında 2020 yılının ilk kurum müdürleri toplantısı yapıldı.

Reklam
Karaman valisi kurum müdürlerini uyardı
07 Ocak 2020 - 12:58
Reklam

Karaman'da 2020 yılının ilk kurum müdürleri toplantısı yapıldı. Vali Meral tüm kurum müdürlerine özellikle CİMER konusunda hassas olmaları yönünde talimat verdi.

Valilik Toplantı salonunda konuşan Karaman Valisi Fahri Meral İl Müdürlerine basın açıklamaları, genel teftiş, toplantılar, kurumların e-yazışma sistemine gelen yazılarını yetkili makamlara ve kurumlara ulaştırması, CİMER’den gelen başvuruların kurumlarınca değerlendirilmesi, bağımlılıkla mücadele, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kurumlar arası iletişim ve koordinasyon, 2020 yılı yatırımlarının takibi ile kurumların proje faaliyetlerinin işbirliği ve eşgüdüm içerisinde yapılması” konularını gündeme getirdi.

Vali Fahri Meral, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) yapılan başvuruların kurumlarınca değerlendirilerek başvuruların titizlikle takip edilmesi konusunda uyarılarda bulunarak, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda 2019 yılının son ayında yayınlanan eylem planında, kurumların ocak ayı itibariyle kendileriyle ilgili eylem planında yer alan görevlerin yerine getirileceğini ve çalışmalarına başlayacağını ifade etti.

Kurum müdürlerinden kurumlarının kendi görev alanıyla ilgili yaşanacak sıkıntılara anında müdahale edilerek yerinde ve zamanında çözülmesini isteyen Vali Fahri Meral, tüm kurumlardan devletin kendilerine verdiği yetki ve imkânlarla vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarının hiyerarşik bir bütünlük içerisinde giderilmesi noktasında gereken çalışmaların titizlikle yürütülmesini söyledi.

Toplantıda, hizmet kalitesinin artırılması iş ve işlemlerin etkin hızlı ve verimli bir şekilde yürütülmesi için kurumlar arası koordinasyonun sağlanmasına vurgu yapan Vali Meral,  2020 yılında yatırımların, yatırımcı kurumların il müdürleri tarafından titizlikle takip edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurum müdürlerinden söz almak isteyenleri sırasıyla dinleyen Vali Fahri Meral, katılımlarından dolayı katılımcılara teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----