Karaman Ticaret ve Sanayi odasından önemli uyardı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ülke genelinde protesto edilen dijital takograf ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Reklam
Karaman Ticaret ve Sanayi odasından önemli uyardı
09 Ocak 2020 - 11:44
Reklam

Karaman Ticaret ve Sanayi odası önemli kodu ile bir bilgilendirme yaptı. Ticaret ve Sanayi  odasından yapılan yazılı açıklamada  dijital takograf ile ilgili gelişmelere yer verildi.

Karaman'da ve ülke genelinde tüm nakliyecilerin protesto ettiği  dijital takograf ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ise nakliyecilerin zor durumda kalmaması için uyarı üstüne uyarı geçiyor. İşte Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan o açıklama;

“9 Ocak 2020 tarihli ve 31003 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘’Takograf Cihazları Muayene Ve Damgalama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’’ hükmü uyarınca, 12/1/2012 tarihli ve 28171 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Takograf Cihazları Muayene ve Damgalama Yönetmeliğinin geçici 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde düzenlemeye gidilmiş olup, buna göre;

Yurt içinde taşımacılık yapan ve takograf kullanması zorunlu olan 2008 ve sonrası model araçlarda kullanılan analog veya elektronik takograf cihazlarının,  10/7/2020 tarihine kadar dijital takograf ile değiştirilmesi zorunludur. Tüm üyelerimize önemle duyurulur”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----