Reklam

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'ndan önemli duyuru

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası üyeri için bir duyuru yayımladı.

Reklam
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'ndan önemli duyuru
30 Mart 2020 - 10:25
Reklam

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan duyuru şu şekilde, "Hazine ve Maliye Bakanlığınca, belirlenen bazı sektörlerde faaliyet gösteren Mükelleflerin mücbir bir sebep halinde olduğu kabul edilmiş ve bu Mükellefler için bazı vergi beyannamelerinin sürelerinin uzatılması ve ödemelerin ertelenmesi gibi destekler düzenlenmiştir. Gelir İdaresi Başkanlığınca bu çerçevede, interaktif vergi dairesi internet adresinde hangi mükelleflerin mücbir sebep hali kapsamında olup olmadığının tespitine yönelik mücbir sebep durumu sorgu sonucu ekranı açılmıştır.
Sorgulama ekranına ulaşmak için aşağıdaki adımlar izlenecektir.
1- İnteraktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr)
2- BİLGİLERİM
3- 518 Sıra No'lu VUK Genel Tebliği Kapsamındaki Mücbir Sebep Durum Sorgusu
Tüm üyelerimize önemle duyurulur.
Sorgulamada ana faaliyet alanlarının tespit edilmesinde 24/03/2020 tarihi itibariyle vergi dairesi kayıtlarındaki ana faaliyet kodları dikkate alınmıştır.
Ayrıca, vergi dairesi kayıtlarındaki ana faaliyet kodu belirlenen sektörler arasında bulunmamasına rağmen ana faaliyet alanı olarak bu sektörlerden herhangi birisinde fiilen iştigal ettiğini ispat ve teşvik etmesi halinde, mükellefin mücbir sebep kapsamında olup olmadığının tespitinde ana faaliyet kodu yerine fiilen iştigal edilen ana faaliyet alanı dikkate alınacaktır."
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----