Karaman itfaiyesi, son 6 ayda kaç yangına müdahale etti?

Karaman’da itfaiye ekipleri 6 ayda 241 yangına, 9 trafik kazasına müdahale etti.

Reklam
Karaman itfaiyesi, son 6 ayda kaç yangına müdahale etti?
Editör: Ali Dağlı
21 Ekim 2020 - 09:36

Karaman halkının can ve mal güvenliği için 7/24 esasına uygun görev yapan Karaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 2020 yılının son altı ayında 250 olaya müdahale etti.
İntihara teşebbüsten, trafik kazalarına, ev ve işyeri yangınlarından suda boğulmalara, intihara teşebbüsten kapı açmaya kadar birçok olayda vatandaşın yardımına koşuyor.
SON 6 AYDA 246 YANGIN MEYDANA GELDİ
Karaman Belediyesi İtfaiyesi’nin 2020 yılı son 6 aylık faaliyetine göre Karaman’da 6 ayda 241 yangın meydana geldi. Bu süreçte 1’i kamuya 245’i özel kişi ve kuruluşlara ait bina, işyeri ve arazi yangını vuku buldu.
Saman, anız, ekin ve ot gibi yerlerde 187, motorlu araçlarda 15,  ahır, bahçe ve atıl malzeme yerlerinde 13, ev ve işyerlerinde ise 26 yangın meydana geldi.
 
SADECE YANGIN SÖNDÜRMEKLE KALMADILAR
 İtfaiye ekipleri 6 aylık sürede sadece yangın söndürmekle kalmayıp, intihara teşebbüsten kazalarda sıkışmalara, ev ve iş yerlerinde mahsur kalanları kurtarma operasyonlarına kadar zor durumdaki Karamanlıların imdadına yetişti. Ekipler, unutkan Karamanlıların da yardımına koşarak çeşitli nedenlerle kilitli kalan kapıları da açtı.
 
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum