Karaman'ın dev kuruluşundan ekonomik açıklama

Karaman'ın dev kuruluşu Saray Holding ekonomi açıklaması yaptı.

Editor: Buket Toprak
10 Ekim 2018 - 10:06 - Güncelleme: 11 Ekim 2018 - 14:25
Reklam

Karaman'ın dev sanayi kuruluşlarından Saray Holding yaptığı yazılı açıklama ile ekonomiyi değerlendirdi. Holding'ten yapılan açıklamada birinci önceliğin enflasyonun düşmesi gerektiği vurgulandı. 

Saray Holding'ten yapılan açıklama şu şekilde; “Piyasalarda fiyat istikrarı ile ekonomik büyümenin gerçekleştirilmesi iktisat politikasının en temel amaçlarından birisini oluşturmaktadır.

Devlet, Ülke ve Millet olarak sanayici ve perakendeci, tüketici ile el ele Ekonomimizin sağlıklı olabilmesi, yatırım, üretim, ticaret ve tüketim ortamının düzgün işleyebilmesi için enflasyonu düşürmek zorundayız.

Alınmakta olan makroekonomik tedbirlerin yanısıra, iş dünyasının alacağı mikroekonomik tedbirlerin de tamamlayıcı olacağına inanıyoruz. Enflasyonla mücadele ekonomideki tüm ilgililerin katılımıyla başarıya ulaşacak bir mücadeledir.

57 yıldır ülke ekonomisine ve sanayisine istihdam ve yatırımları ile önemli katkılarda bulunan Saray Holding olarak bizler tüm kadrolarımız ile şirketlerimiz ve markalarımızla üretim ve işletmelerimizde tasarrufa önem vererek, verimliliği ön planda tutup, kaynaklarımızı yüksek verimle kullanıp enflasyonla mücadele sürecinde devletimiz ve ekonomi yönetiminin alacağı her türlü kararda milli bir dayanışma içine girmeye, devletimizle birlikte topyekun bir duruş sergilemeye, güçlü bir biçimde destek vermeye devam edeceğiz ve elimizi taşın altına koyacağız.

Enflasyon da dahil olmak üzere her türlü ekonomik mücadelede devletimiz, ekonomi yönetimimiz, kamu otoriteleri, iş dünyası, kurum ve kuruluşların birlik olması ile Türkiye ekonomisinin gerçek potansiyeline ulaşacağına inancımız tamdır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..