Reklam

Karaman için Anıtkabir'de resmi tören

Anıtkabir Komutanlığı Karaman'dan Ata'nın huzuruna gelen öğrenciler için resmi tören düzenledi.

Reklam
Karaman için Anıtkabir'de resmi tören
15 Ocak 2020 - 10:27
Reklam

Karaman'da Karaman Lisesinde okuyan öğrenciler okul Müdürü Hasan Erkan'ın önderliğinde Ankara'ya gezi düzenledi. Karaman Lisesinin resmi talebini kabul eden Anıtkabir Komutanlığı öğrenciler için resmi tören düzenledi.

Karaman'da yaptığı sosyal aktiviteler ile adından sıkça söz ettiren Karaman Lisesi bu kezde öğrencilerini Ankara'ya götürerek Türkiye Cumhuriyet kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istiratğahı olan Anıtkabir'i ziyaret ettirdi.

Karaman Lisesinin resmi talebine cevap veren Anıtkabir Komutanlığı Karamanlı öğrenciler için resmi tören düzenledi. Düzenlenen törende aslanlı yoldan gelen öğrenciler mozaleye çelenk koydu. Karaman Lisesi müdürü Hasan Erkan ise şeref defterine not düşerek imzaladı.

Erkan şeref defterine şunları yazdı; “Şanlı Türk tarihinin büyük ismi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük atam. Ayak izlerinin kaldığı, soyunun uğradığı, atası ile aynı topraklara basmanın gururunu taşıyanların diyarından, Karaman'dan size selam getirdik. 

Bizler senin ilkelerine sahip çıkan, yolunu yolumuz bilen, emanetin olan Türkiye Cumhuriyeti'ni yükseltmeyi, dünyada hak ettiği yere getirmeyi, sonsuza kadar var etmeyi yaşama sebebi edinmiş Karaman liseli gençleriz. Bu yolda önderimiz güç kaynağımız tek bir isimdir. Mustafa Kemal Atatürk. Ruhun şad olsun.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----