Reklam

Karaman'ı temsil ettiler

Karamanlı şairler Mersin'de Karaman'ı temsil ettiler

Reklam
Karaman'ı temsil ettiler
04 Kasım 2019 - 10:17
Reklam

Kısa adı İLESAM olan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği, Kültür Bakanlığı katkıları ile düzenlediği 2'nci Sanatın ve Kültürün Kardeşliği programı Mersin’de yapıldı.

Geçtiğimiz hafta Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirilen programa Karaman'dan İLESAM Üyesi, İbrahim Şaşma, Mestan Karabacak, Hasan Özünal ve İl temsilcisi Hikmet Elitaş davet edilerek Karamanı temsil etti.

Programın 2'nci günkü oturumuna bir dönem Karaman'da görev yapan, Vali Ali Akan eşi ve Kızı ile birlikte katılarak Karamanlılara destek verdi. 

Mersin Müzesindeki program İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksızın açış konuşması ile başladı. 

Birinci günde Mersin Arkeoloji Müzesi Müdürü Songül Ceylanbaba müze/şiir/müzik kardeşliği ve müzecilik hakkında bir bilgilendirme konuşması yaptı.

Programın 2'nci gününde öğrencilere ve katılımcılara önce Mersin Kültür Bakanlığı Mersin TSM korosu doyumsuz bir müzik ziyafeti verdi. 

Daha sonra şiirler okundu. İLESAM Üyesi ve RTÜK görevlisi Şair/Yazar Rüya Tokgöz’ün sunumu ile sahne alan Karamanlı Şairler şiirlerini okudu. 

Karaman kafilesini özel olarak karşılayıp ağırlayan İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız “Kültür beşiği Karamanlı üyelerimizin katılımı bizim için büyük bir anlam ifade etmektedir” ifadeleri ile Karamanlı şairlere teşekkür etti. 

Karamanlı şairler de “Karamanı temsil için katıldığımız bu programda görevimizi yapmanın mutluluğunun yanı sıra, değerli şair ve yazarlara bir arada olmanın mutluluğunu da yaşadık. Karaman heyetine özel ilgilerinden ve dostluğundan dolayı Sayın Başkan Parmaksıza teşekkür ederiz” dediler.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----