Karaman gönüllüleri dönüş yolunda

Karaman'dan Elazığ'a gönüllü giden Ulusal Medikal Arama Kurtarma ve 112 ekibi görev bitiminin arından dönüş yoluna geçti.

Reklam
Karaman gönüllüleri dönüş yolunda
27 Ocak 2020 - 10:52 - Güncelleme: 28 Ocak 2020 - 15:32
Reklam

Karaman'dan Elazığ'a giden UMKE ve 112 ekipleri görevlerinin sona ermesinin ardından dönüş yoluna geçti. Bölgeye ilk ulaşanlardan olan Karaman ekibi enkaz çalışmalarında 2 kişinin cesedine ulaşırken, 1 kişiyide canlı olarak enkaz altından kurtardı.

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen 6.8'lik depremin hemen ardından yola çıkan Karaman UMKE ve 112 ekibi adet bölgesine en kısa sürede ulaşan ekipler arasında yer aldı. Tamamen gönüllülerden oluşan ekip arama kurtarma çalışmalarında aktif görev aldı. Karaman ekibi yapılan çalışmalarda 2 kişinin cansız bedenine ulaşırken, 1 deprem zedeyide göçük altından sağ çıkarmayı başardı. 

Bölgedeki arama kurtarma faliyetlerinin sona yaklaşmasının ardından Karaman ekibinin görevide sona erdi. İlk andan itibaren bölgede olan Karaman gönüllüleri görevlerinin bitiminin ardından yeniden Karaman'a doğru yola çıktı.

Karaman'ın gönüllüler ekibinde Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Musa Şahin, sağlık personelleri İsa Çiçek, Hüseyin Şahan, Yasin Ergen, Mehmet Koraş, Serkan Uysal, Nihal Özer ve Harun Pancar yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum