Karaman esnafı silahlandı

Karaman'da bazı esnaflar bu geceyi işaret ederek Barış Pınarı harekatında üzerlerine bir görev düşerse hazır olduklarını belirtti.

Reklam
Karaman esnafı silahlandı
22 Ekim 2019 - 12:46 - Güncelleme: 24 Ekim 2019 - 11:45

Karaman'da bazı esnaflar bugün sabah Türk bayrağı ve elindeki oyuncak tüfelerle “Barış Pınarı” harekatına katılan ordumuza destek verdi. Esnaflar 120 saatin bugün gece dolacağını belirterek, kendilerine görev düşmesi durumunda seve seve hemen askere gidebileceklerini söyledi.

9 Ekim'de Türkiye tarafından Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna yönelik başlatılan “Barış Pınarı” harekatına ülke genelinden destek gelmeye devam ediyor. Türkiye ile ABD arasında yapılan 5 günlük ateşkes anlaşmada süre bugün dolarken, Karamanlı esnaflarda harekatın tekrar başlaması durumunda gönüllü olarak askere gitmek istediklerini belirtti.

Bugün sabah dükkanlarını açan ayakkabıcılar sokağı esnafları ellerine Türk bayrağı ve oyuncak tüfekleri alarak Mehmetçiğe selam gönderdi. Harekatın bu gece yeniden başlama ihtimali olduğunu belirten esnaflar, her zaman kahraman Türk ordusunun yanında olduklarını belirterek, icabında kendilerininde bu terör koridorunun engellenmesi için seve seve bölgeye giderek verilen her görevi yapabileceklerini vurguladılar.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    4 ay önce
    Reisleri gibi pek severler guru gürültüyü boş kabadayılığı show tribüne oynamayı ulenn suriye sınırı orda tutan yok hadi güle güle

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri