Karaman'dan kısa kısa başlıklar

Karaman'da bu günlerde neler konuşuluyor. Kısa kısa başlıklarla Karaman.

Reklam
15 Eylül 2018 - 10:35
Reklam

Gecen benim oğlum telefon kullanmayi bilmiyor diye utanmasalar "gerizekali" muamelesi yapacaklardı.. umrumda olduğu için değil, bakış açısı farkını anlatabilmek adına birşeyler yazmak istedim. Evet benim oğlum tv açıp kapatmayı, kanal değiştirmeyi, hangi çizgi-film sevdiğini bilmez veya bir telefonun başında saatlerce çizgifilm izleyemez..

Neden biliyormusunuz? Çünkü benim oğlum: Annesiyle parka gidip, salincakta beraber sallanip, bisikleti sırayla sürüp, çimlerde yuvarlanabiliyor.. insanların bakışlarına aldırmadan deli gibi ordan oraya sırtımda at sürebiliyor. Dağların en ucra köşelerinde toprağa ayak basıp, yalakta ayağını yıkayabiliyor.. yağmurun rahmetiyle biriken sularda (üstüm kirlenecek korkusu olmadan) doyana kadar zıplayabiliyor.. Boyunu aşan kar içinde kardanadam olabiliyor.. yeri geldiğinde kara, yeri geldiğinde kuma gömebiliyor kendini.

Hayvanlardan tiksinen, köpeklere tecavüz edenler gibi serefsiz olmasın, merhameti öğrensin diye aldığımız CAN!la son lokmasını bile paylaşabiliyor.. Sokakta yaralı bir hayvan gördüğünde, onu eve getirtene kadar başında aglayabiliyor..

Evimizin duvarlarını baştan sona karalayabiliyor.. Daha borcu yeni biten koltuklara diş geçirip derileri parçalayabiliyor. Babası eve geldiğinde saatlerce sohbet edebiliyor.. beni sikayet edebiliyor.. babasıyla arabada gezerken hangi müziği istedigini, ne zaman korna çalacağını, arabanin nasil temizlenmesi gerektiğini biliyor. Biberonunu kimin tutacağından tutun ne giyeceğine kadar kendisi karar verebiliyor.. Eğer istemezse öpmeyi felan unutun vucuduna izinsiz kimseyi (bizi bile) yaklaştırmıyor. Konuya dönecek olursak: Sizin "akıllı " gördüğünüz çocuklar, belki ileride muhtesem paralar kazanıp herşeyi satın alabilecekler.. ama hic birzaman çamurun kokusunu, hayal kurmayı, merhametli olmayı benim oğlum kadar anlayamayacaklar.. ve maalesef onlar para muhasebesi yaparken, benim oglum vicdan muhasebesi yapmayi öğrenecek.. (Dualarim bu yönde)

Herkesin hayatta önemli saydığı şeyler farklıdır.. Var benim oğlum tv.deki saçma sapan dizileri bilmesin.. subliminal mesajlarla beyni yıkanan sürünün içinde kaybolmasın.. 
Akbabalar gibi leşlerin içinde kaybolacagina, kartallar gibi yalnız uçsun. Siz istediginizi düşünebilirsiniz.. benim icin hiç bir anlam ifade etmeyecek.. Sadece halinize bir kac saniye üzülüp, sonra oğlumla çamurdan çömlek yapmaya devam edeceğim. Uzun lafın kısası: siz kibirinizde boğulabilirsiniz ! Ben sizin "gerizekali" gördüğünüz oğlumla, sizin kendi çocuğunuzla hiçbir zaman duyamayacağınız kadar gurur duyuyorum! Sevgilerimle. Abd başkanı Trump'ın maaşı normalde yıllık 400.000$ imiş. Ancak Trump maaş almayı reddetmiş ve sembollik olarak 1 dolar maaş belirlenmiş. Yani ilk sırada o var.

Daha sonra Çin devlet başkanı geliyor. Adamın maaşı aylık 1716$. En ilginci bu heralde. 1,5 milyar çinli var. Herkes ayda 1 cent verse 15 milyon dolar yapar ya. Trumptan sonra en az maaş alan ise Ukrayna devlet başkanı Proşenko. Yıllık sadece 12.220  Adamın aylığı bin dolara geliyor. Havva Naz Kara Önce kendinden evinden cocugundan ve kapinin önünden başliyarak düzelir,bizim zamanimizda okulda ögretmenlerimiz bunu anlatirdi evde atalarimiz keza ayni şekilde. Herkes kapisinin önünden ise başlasin,sahsen belediyenin temizlik görevlilerinden bile haya ettim insanlarin keyif diye adlandirdiklari aksam sefasini ertesi sabah o dayanilmaz sicakta cefa olarak onlar çekiyor.Ali Gumus Hayvanları terbiye edesinde insan göfünümlü hayvanları terbiye edemasiniz terbiye eden olmamışki anaları babalarıdA terbiye görmemiş ki sıpaları görsün. Hüseyin Zenginoğlu bu fotoğraf hac öncesi müftülükler tarafından verilen eğitim esnasında çekilmiş hemen bir ön yargı bir de olgun ve akıllı insanlarsiniz.

Başvuruları Sistemde yaşanan aksaklıklardan dolayı Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için son başvuru tarihi 17.09.2018 pazartesi olarak güncellenmiştir.onlar bir tavuk çalanı aşağılıayarak hırsız diye suçlarken; bir kalem oyunu ile milyonları yutanı.''beyfendi'' diye selamlarlar. Mustafa Çaldağı cezaevinde bi de devletin ekmeğini yiyecekler gebertsinler bu vatan hainlerini yedği çanağa pisleyenleri. Cevat Altınay Arabaşı tavuk suyundan yapılmamış gibi geldi doğru mu afiyet olsun. Kurtulmuş'u seversiniz, sevmezsiniz o başka mesele. Ancak, görevden alınsa dahi hiçbir belediye başkanı, kendi partisinin Genel Başkan Yardımcısına o sözleri sarfedemez.Erdem Silay Adam genel başkan yardımcısı ve eleştiren kişi de belediye başkanı. Belediye başkanı sosyal medya da eleştiremez. Kinali Kuzular Eleştirsin o sorun degilde kötü sòzler sarf ederek değil kırmadan incitmeden eleştirmek gerek hakaret edici sòzler yanlış bence. Haydi bakalım kaç oldun sen bugün iyki dogdun. Bugün geride kalan bir yasını daha doldurmanın mutlulunu yaşarken gelecegin kalbindeki tüm dileklerin vermesini diliyorum. Hersey gönlünce hakkinda hayırlısını versin.

Zeynel Abidin Duymaz 21 mayıs 1950 de Adnan Menderes denen hainin başa geçmesiyle başladı Amerikan emperyalizmi. 1950 de de ayni kafa 2018 de de aynı kafa herşeyin en kötüsünü hak ediyoruz biz. Arsız sana bir şey olmadı,ama Türkiye uçuruma gitti.Sen yine yaz tatillerinde bu haltı hiç yememiş gibi denize girip tatil yaptın.Genel Başkan Kılıçdaroğlu 'demokrasi için' günde 20km yol yürüyüp parmakları su toplayıp,tırnakları düşerken bir gün olsun yanına gidip onunla 1km yürümedin.Şimdi felçsin ama hâlâ sırtımıza yüksün.İşemeye bile gidemiyor canlı cenazesin ama milletvekilisin.Milletin sırtından inmedin gittin pis herif.Yazıklar olsun,yazıklar olsun.Baykal gerçeğini okumak isteyenler canlı tanık. Oğlum (damadım) Rauf Ünver beyincige pırtı atması nedeniyle 5 gündür yoğun bakımda cumanın yüzü hürmetine duaya ihtiyacımız var dua edin rabbim bizlere ve evlatlarına bagışlasın. Abdullah Çatli Kendir Doğru ve dik konuşanlarla kimse uyuşmaz neden dersen millet olmuş yaşak canım gardaşım seni yürekten seviyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----