Reklamı Geç


Karaman'daki zincir marketlerden yoğun talep geliyor!

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, ilimizde 300 dekarlık alana sebze ekimi yapan İl Genel Meclisi Üyesi Adem Gök'ü ziyaret etti.

Karaman'daki zincir marketlerden yoğun talep geliyor!
Editör: Ali Dağlı
03 Mayıs 2021 - 19:28
Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, ilimizde sebze ekimi yapan İl Genel Meclisi Üyesi Adem Gök'ü ziyaret etti. Karaman'ın sebze üretimi merkezi olacağını aktaran Bayram, zincir marketler, sebze ve meyve ihtiyacını ilimizden karşılamak için gün geçtikçe taleplerinin arttığını söyledi. 300 dekar alanda  patlıcan, domates, biber ekimi için anlaşma yaparak fide dikimine başlayan Adem Gök, 70 kişiye de iş istihdamı sağlıyor. 

Bayram, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; "İlimizde tarım arazilerinin sebze üretimine elverişli olmasından dolayı 2 yıldır zincir marketler meyve ve sebze ihtiyaçlarını ilimizden karşılamak için gün geçtikçe talepleri artıyor. İlimizde tüm ihtiyaçlarını karşılayacak son sistem soğuk hava paketleme tesislerinin olması da firmalara büyük avantaj sağlamaktadır.
Bu market zincirlerinden biri uzun yıllardır sebze ekimi ve pazarlamasını yapan Üyemiz, İl Genel Meclisi Üyesi Adem Gök, sezonda yaklaşık 300 dekar alanda patlıcan, domates, biber ekimi için anlaşma yaparak fide dikimine başladı.
Bugün ziyarette bulunduğumuz üreticimiz fide dikim çalışmaları yaklaşık 70 işçi ile devam ediyor. Umarım üreticimizin yapmış olduğu anlaşma bereketli olur, para kazanır. Önümüzdeki yıllar için çiftçilerimiz için örnek olur, daha çok üreticimiz anlaşmalı ekimler yaparak daha çok kazançlar elde ederler.
Zor bir üretim yılında anlaşmalı sebze ekimi yapan çiftçilerimize ekonomik olarak katkı sağlar, emeklerinin karşılığını alırlar. Üreticimize bereketli bol kazançlar diliyoruz." dedi. 
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yakup Özoğul
    1 hafta önce
    Sebze meyve işlerini işin ehli olan milletin efendisi köylülere bırakalım sebze meyve işleri köylerde köy havasında yetiştirilmesi gerekir daha organik olması için