Karaman'da yavru köpeği kurtarma operasyonu

Reklam
25 Mayıs 2019 - 11:06 - Güncelleme: 28 Mayıs 2019 - 10:16
Reklam

KARAMAN'DA metruk bir evde bulunan delikten evin sığınak bölümüne düşen yavru köpek 1 gün sonra itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Ekipler tehlike arz eden metruk ev için güvenlik tedbirlerinin alınması ve yıkılması için tutanak tuttu.

Sümer Mahallesi 1268 sokak üzerinde yaşamakta olan Aşır Sepetçi dünden bu yana köpek sesi duymaya başladı. Bir köpeğin evlerinin karşısındaki eve girip çıktığını fark eden Sepetçi metruk evi kontrol ettiğinde 3 yavru köpeğin evin içinde olduğunu bir yavru köpeğin sesinn ise evinin alt kısmından geldiğini fark etti. Yavru köpeğin delikten aşağıya düştüğünü fark eden Sepetçi polis ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi. 

Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri deliği genişleterek evin sığınak bölümüne indi. İtfaiye eri Halil Gülcan tarafından düştüğü alandan kurtarılan köpek kardeşlerinin yanına bırakıldı.
Yavru köpeği mahsur kaldığı yerde fark eden Aşır Sepetçi; “Dünden bu yana bir yavru köpek sesi duyuyordum. Köpek sesinin nereden geldiğini ilk etapta fark edemedim. Bugün bir köpeğin metruk eve girip çıktığını fark ettim. Köpeği takip ettiğimde 3 yavru köpeğin evin içinde bir yavru köpeğin ise delikten aşağıya düştüğünü fark ettim. Durumu 112 acil çağrı merkezine bildirdim. Sağolsunlar ekipler geldi ve yavru köpeği mahsur kaldığı yerden kurtararak kardeşlerinin yanına bıraktı” dedi.

Genişletilen delik itfaiye ekiplerince geçici olarak yeniden kapatıldı. Ekipler evin güvenli olmadığını ve her an için yıkılma tehlikesinin bulunduğunu belirterek, evin yıkılması için tutanak tuttu.  Karaman Belediyesi bir yıl içerisinde 30'dan fazla metruk evi güvenlik gerekçesi ile yıktı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri