Karaman'da tasfiye olan 'EVİM' şirketlerinden yüzlerce kişi mağdur oldu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından tasfiye edilen 21 tasarruf finansman şirketleri Karaman'da yüzlerce mağdur etti.

Karaman'da tasfiye olan 'EVİM' şirketlerinden yüzlerce kişi mağdur oldu
Editör: Ali Dağlı
20 Ağustos 2021 - 15:27

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından 21 adet şirket tasviye edildi. Bu şirketlerin 4 tanesi de Karaman'da bulunuyordu. Ev ve araç sahibi olmak umudu ile bu şirketlere başvuran yüzlerce vatandaş mağdur olmuş ve ne yapacaklarını şaşırmış durumda. 21 şirketin 4 tanesinin de Karaman'da faaliyet gösterdiği ve ilimizden çok sayıda vatandaşın dolandırıldığı iddia ediliyor. Bazı vatandaşlar dolandırıldığı gerekçesiyle internet üzerinden tepkisini dile getiriyor.
Karaman'da evim şirketlerinden birine kayıtlı olan vatandaş, sikayetvar. com'da şu ifadeleri paylaştı: "Biz 2 sene önce ... evime arabaya yazılmıştık düzenli olarak taksitleri yatırıyorduk. Bir umutla şu an şirket kapatıldı arayıp bilgi bile vermediler. Yetkililere ulaşamıyoruz bile. Ne yapacağımızı bilmiyoruz biz paramızı istiyoruz. Bizi bu şekilde mağdur duruma düşürmeye hakları yok aksi takdirde dava açılacaktır." dedi. 

"KARAMAN'I MESKEN TUTMUŞLAR"
Kapatılan 21 evim şirketleri arasından 4 tanesinin Karaman'da faaliyet gösterdiği görülüyor. Buda ilimizde yüzlerce vatandaşın mağdur olduğu anlamına geliyor. 
Karaman'da kapatılan faizsiz finans şirketleri şöyle;
Hedefevim
Finalevim
Varlıkevim
Önceevim

PARALARIN HEPSİ TAHSİL EDİLEBİLECEK Mİ?
Karaman'da de yüzlerce kişinin kayıtlı olduğu sistemde, BDDK’dan vatandaşların alacakları ile ilgili halen bir açıklama yapıldı. Gündeme gelen iddialara göre, vatandaşlara yapılacak ödemeler, şirketlerin mal varlığı tutarı kadar olacak. Dolayısıyla Evim Şirketlerine on binlerce lira para yatıran vatandaşların, yatırmış oldukları paraların tamamını tahsil edemeyecekler gibi görünüyor.

İmaret Gazetesi olarak, mağdurların sesini duyurmak adına sürecin takipçisi olacağız. İlimizde mağdur edilen vatandaşların durumuyla ile gelişmeleri gündeme getirmeye devam edeceğiz.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum