Karaman'da stres atmak isteyenler oraya kaçtı

Karaman'da hafta sonu stres atmak isteyen Karamanlılar Bozdağ kayak merkezinde doyasıya eğlendi.

Reklam
13 Ocak 2020 - 12:23
Reklam

Karaman'da haftanın stresini atmak isteyen çok sayıda kişi hafta sonunu Ermenek'te bulunan Bozdağ kayak merkezinde geçirdi. Bozdağ Kayak merkezi bölgenin en aktif kullanılmaya başlayan tesislerinden olmaya başladı.

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki Bozdağ kayak merkezine hafta sonunda bölge halkı yoğun ilgi gösterdi. Yüzlerce kişi kayak yaparak, stres attı. 1750 rakımlı tesiste karın kalınlığı 80 santimetreyi geçti. Özellikle ailelerin tercih ettiği merkezde kayak yapmanın yanı sıra çocuklar kar topu savaşıda yaparak eğlendi.

Ermenek Belediyesi bölgeye gelen yerli turistlere ise sucuk ekmek ve kar hoşafı ikram etti. Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu, bölgenin artık yavaş yavaş gelişmeye başladığını belirterek, “Bozdağ kayak merkezimiz son aylarda oldukça ziyaretçi almaya başladı. Bölgede böyle başka bir tesisin olmaması bize avantajlar sağladı. Özellikle hafta sonralarında Alanya'dan, Anamur'dan, Karaman'dan ve Konya'dan çok sayıda misafirimiz gelerek burada kayak yapmanın tadını çıkarıyor. Bizlerde bölgenin kalınması ve bir turizm kenti olması için yoğun bir uğraş veriyıruz. Ben inanıyorum ki Ermenek yakın gelecekte bir turizm merkezi olacak ve Karaman'ın adını duyuracak” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----