Reklam
Reklam

Karaman'da seçimlerin ardından şok iddia

Karaman'da seçimlerinin sonuçlanmasının ardından ortaya atılan iddialar kamuoyunda şok etkisi yarattı.

Editor: Buket Toprak
02 Nisan 2019 - 22:19 - Güncelleme: 04 Nisan 2019 - 12:22
Reklam

Karaman 31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktı. Karaman'da seçimin kazananı Milliyetçi Hareket Partisi adayı Savaş Kalaycı olurken, seçimlerin ardından Belediye'de yapıldığı iddia edilen eylemler  kamuoyunda şok etkisi yarattı.

AK Parti Karaman'da Seçim Kurulu'nun açıkladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına itiraz etti. Yapılan itiraz seçim kurulunda henüz değerlendirilme aşamasındayken, Karaman Belediyesinin iştiraki olan şirkete seçimlerin hemen ardından işçi alımları yapıldığı iddia edildi. 

Belediyenin kaybedilmesinin ardından apar topar işe alınanların ise tanıdık simaların yakınları olduğu ikinci bir şoku yaşattı.

Ongun aracılığı ile işe alınanlardan Z.V.D.'nin Ak Partinin eski belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan'ın yiğeni olduğu iddia edilirken, F.A.'nın bir belediye meclis üyesinin kızı olduğu iddia edildi. İşe alınan S.S.'nin ise yine bir siyasi ismin akrabası olduğu öğrenildi.

Seçimlerin ardından belediyenin kaybedilmesine rağmen bir gecede apar topar alınan işçiler belediye içerisinde tartışma konusu oldu.

Diğer yandan Karaman'da seçim sonuçlarına yapılan itirazların mazbata süresini uzatma amaçlı olduğu ve belediyede bir takım düzenlemelerin yapılması için zaman kazanılması amacı ile bilerek itirazların devam ettiği iddia edildi.

Diğer yandan seçim kurulu 31 Mart yerel seçimleri itirazlarını değerlendirerek sandık başkanlarının tutanak tuttuğu 8 sandıkta yeniden inceleme yaptı. Şaibelerin olabileceği iddia edilen 8 sandık yeniden sayılırken, sandıkların oy oranlarında hiç bir şeyin değişmediği öğrenildi.

İlçe seçim kurulundan dönen itiraza yarın Ak partinin bir üst kurul olan İl seçim kuruluna itiraz edip etmeyeceği ise şimdiden merak konusu oldu. Eğer AK Parti İl Seçim Kuruluna itiraz etmez ise Seçimin kazananı olan Savaş Kalaycı'nın hemen mazbatasını alarak göreve başlaması bekleniyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..