Karaman'da patronlar kahvaltıda buluştu

Karaman'da MÜSİAD üyeleri Aralık ayı kahvaltı programında bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Reklam
14 Aralık 2019 - 12:43
Reklam

Karaman'da geleneğini bozmayan MÜSİAD her ay geleneksel olarak düzenlediği üye buluşmasını düzeneldi. Üyeler arası iş birliğine dikkat çekilen buluşmada ticari olarak yapılan işler ve konuşuldu.

MÜSİAD'ın Aralık ayı üye buluşmasına Karaman Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kemal Boynukalın, Karaman Belediye Başkan vekili Kazım Gücüyener, İşkur İl Müdür vekili Şevket Sarıkaya, MÜSİAD üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Programda selamlama konuşması yapan MÜSİAD Karaman Şube Başkanı İbrahim Taşbaş geleneksel olarak her ay yapılan buluşmaların temel amacının üyeler arasında istişareyi arttırmak olduğunu söyledi.

MÜSİAD genel merkezin üyelere anket formu gönderdiğin hatırlatan Taşbaş; “Sizlere gönderdiğimiz anketleri doldurmanızı rica ediyoruz. Bu doldurulan anketlerin sizler için hiç bir yaptırımı yok. Bu anketler direk Cumhurbaşkanı yardımcılığına ve Ticaret Bakanlığına gidiyor. 3 aşağıya 5 yukarı bir sayı ile doldurursanız  öngörülerinizi yazarsanız bunlar siizn için faydalı olacaktır. Bu anketlerin hepsi oralarda değerlendiriliyor. Ayrıca Karaman'da kendi aramızda ticaret yapacak olduğumuz zaman bir birimizden yapmaya özen gösterelim. Bizim MÜSİAD'tan bu konularda bilgi alabilirsiniz. Hüseyin beyde bütün bilgiler mevcut. Bütün ürünleri olmasada en azından yüzde 20'lik bölümü bir birimizden alırsak samimiyetlerimiz artar. Bizler ticaret yaptıkca samimiyetimiz artar biri birimize yakınlaşırız ve daha güzel işler yaparız. Geçtiğimiz günlerde Karaman ekonomisi hakkında valiliğimizde bir toplantı olmuştu. Bu toplantıda OSB için işçi yetiştirilmesi için bir yüksek okul açılması konuşuldu. Karaman'da evet sorunlar var ama bu sorunları çözebileceğimizi düşünüyorum.
Bu işçi konusuna gelince önceliğin kaliteli işçi olması gerekir. Çalışan adam kaliteli olmadığı zaman ne kadar kaliteli ürün yapmaya çalışsakta yapamıyoruz. Ben kendi sektörümden örnek vereyim. Bana gelen işçi 3 saatlik yoldan geliyor. Bozkır'ın Değer köyünden veya Kızılyaka'dan geliyor. Bu işçi saat 4'te kalkıyor saat 7'de bahçeye geliyor ikindin 5'e kadar çalışıyor, 5'te çıkıyor 6'ya toplanıyor eve varması 9'da evine varıyor ben bu işçiden ne kadar verim alabilirim. Karaman'daki bütün sektörlerde bu sıkıntılar var. Bu sorunları çözmemiz lazım. Bizler her işçiye belki eğitim veremeyiz ama başlarındaki çavuşlara eğitim verebiliriz. Bu çavuşlarımız sertifikalı olsun. Ben katılımlarınızdan dolayı tekrar hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Aralık ayı üye buluşması görüş alışverişlerinin ardından sona erdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----