Reklam

Karaman'da pancar üreticisini sevindiren haber

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Şeker pancarı sözleşmesindeki ÇKS şartınının bu yıl uygulanmayacağını duyurdu.

Reklam
Karaman'da pancar üreticisini sevindiren haber
Editör: Ali Dağlı
24 Eylül 2020 - 13:04
Reklam

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Şeker pancarı sözleşmesindeki ÇKS şartınının bu yıl uygulanmayacağını ve kantarların geç açılması ile ilgili yetkililer ve siyasilerle görüşmelerinin devam ettiğini bildirdi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, "Türk Şekerle yaptığımız görüşmeler sonucu bu yıl uygulamaya konulan şeker pancarı sözleşmesindeki ÇKS şartını bu yıl uygulamama kararı almıştır.
Bu sorunun çözümünde bizlere destek olan Ak Parti Karaman Milletvekilleri Sayın Recep ŞEKER’e, Sayın Selman Oğuzhan ESER’e, Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi BAYRAKTAR’a, Türk Şeker Genel Müdürü Mücahit ALKAN’a, Türk Şeker Tarımsal Üretim Daire Başkanı Sadık SERHAT’a konun çözümünde sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz...

Şeker pancarı üreticimizin sorunlarını çözüm amaçlı başta nakliye fiyatlarının düşüklüğü olmak üzere pancar fiyatı, c kotası belirsizliği , kantarların geç açılması ile ilgili yetkililer ve siyasilerle görüşmelerimiz devam ediyor" dedi. 


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----