Reklam
Reklam

Karaman'da mantardan zehirlendi

Karaman'da yediği mantardan zehirlenen kadın tedaviye alındı.

Editor: Buket Toprak
27 Aralık 2018 - 19:12 - Güncelleme: 29 Aralık 2018 - 12:46
Reklam

Karaman'da Gökçe Çamlığı mevkisinden topladığı mantarları yiyen 41 yaşındaki Halise K. zehirlendi. Halise K. Karaman Devlet Hastanesinde tedaviye alındı.

Karaman'da 41 yaşındaki Halise K. hafta sonu Gökçe çamlığı mevkisinden topladığı doğal mantarları yemek yaparak tüketti. Bir süre sonra fenalaşan kadın sağlık ekiplerinden yardım istedi. Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan kadın burada midesi yıkanarak tedaviye alındı.

O BÖLGEDEKİ MANTARLAR 2 CAN ALMIŞTI

Karaman'da Gökçe çamlığı mevkisinde doğal olarak üreyen mantarlar bu yıl 2 kişinin hayatını kaybetmesine onlarca kişininde zehirlenmesine neden olmuştu. Doğal mantarlardan zehirlenen çok sayıda kişi Karaman Devlet Hastanesinde tedavi edilirken onlarca kişide çevre illerdeki hastanelere sevk edilmişlerdi. Konya'ya sevk edilen 66 yaşındaki Dudu Akın 17 Ekim günü Havva Bilir ise 25 Ekim günü yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

YETKİLİLER UYARIYOR O MANTARLARI YEMEYİN

Karaman'da zehirlenme olaylarının ilk görülmeye başladığı günden itibaren yetkililer özellikle Gökçe çamlığı mevkisinde doğal olarak üreyen mantarların yenmemesi gerektiğini vurguluyor. Zehirli mantarların tat veya konusundan anlaşılamayacağını ifade eden yetkililer bu mantarların yenmesi durumunda ölümlerle sonuçlanan olayların gelişebileceğini belirtiyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..