Reklam
Reklam

Karaman'da konu Pancar

Karaman'da Pancar eken çiftçilerin sorunları masaya yatırıldı.

Editor: Buket Toprak
10 Ekim 2019 - 18:47 - Güncelleme: 14 Ekim 2019 - 10:53

Karaman'da Ziraat Odasının öncülüğünde kentteki Pancar üretimi ile ilgili sorunlar konuşuldu. Toplantı  Karaman Ziraat Odası toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Kazım Karabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, Sudurağı Belediye Başkanı Derviş Mehmet CEYHAN, Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAYRAM, Karaman Ziraat Odası Meclis Başkanı Mustafa KANSIZ, Ereğli Şeker Fabrikası Bölge Şefi Oktay DEMİRKAN, Pancar eken köylerimizin muhtarları, delegeler ve çiftçilerimiz katıldı.

Toplantıda Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAYRAM yaptığı konuşmada,  üreticilerimizin başta Karadrina kurdu ile mücadele olmak üzere girdi maliyetleri ve verim kaybının yüksek olduğu bir üretim yılı geçirdiği, verim kaybından dolayı üreticilerimizin taahhütlerini getirememeleri, bunun sonucunda kota cezası uygulanmaması gerektiği özellikle geçtiğimiz günlerde başlayan pancar hasadı ile birlikte ürünün fabrikaya nakliye ve yüklemesinde yaşanan sorunların konuşulduğu toplantıda ilimizde kiralanan Mausların Karaman Pancar Bölge Şefliği tarafından  yükleme programlarının yapılması başta olmak üzere sorunlar tartışıldı ve çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda Ereğli Şeker Fabrikası Bölge Şefi Oktay DEMİRKAN, üreticilerimizin hasat zamanında yaşadığı sorunları dinleyerek, bu  konuda ivedi yapılması gerekenler hakkında çalışmalar başlatıldığını, tarladan fabrikaya kadar pancar konusunda üreticilerimizle sorunları çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..