Karaman'da kız isteme merasimine gittikleri ev karantinaya alındı

Ayrancı’dan Karaman’a kız istemeye gelen ailede bir kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine Karaman'da 6 kişinin yaşadığı müstakil ev karantinaya alındı.

Reklam
Karaman'da kız isteme merasimine gittikleri ev karantinaya alındı
Editör: Ali Dağlı
03 Haziran 2020 - 22:39
Reklam

Edinilen bilgiye göre, Ayrancı’dan gelen beş kişilik bir aile 30 Mayıs 2020 tarihinde Karaman’da Yenişehir Mahallesi Hilal Caddesi üzerinde bulunan bir eve kız isteme merasimine katıldılar. Aradan geçen 3 gün sonra kız istemeye gelen aileden bir kişi rahatsızlığı nedeniyle hastaneye başvuruda bulundu.

Hastaneye yapılan test sonucu kişiye (covid-19) pozitif tanısı konuldu. Bu ailenin  en son Yenişehir Mahallesi Hilal Caddesi No:52 adresine gidip kız isteme merasimine katıldıkları belirtilirken, korona virüs (covid-19) salgınının yayılarak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmesini engellemek amacı ile belirtilen adreste 6 kişilik ailenin yaşadığı bina bugün itibariyle ikinci bir karara kadar karantinaya alınmasını, belirtilen adreste bulunan binaya giriş ve çıkışların yasaklanmasına karar verildi.
Söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildi.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----