Reklam

Karaman'da kısıtlamadan muaf olacak o kişiler için istenilen belgeler..

İçişleri Bakanlığı’ndan haftasonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama yapıldı.

Karaman'da kısıtlamadan muaf olacak o kişiler için istenilen belgeler..
Editör: Ali Dağlı
27 Şubat 2021 - 10:01
Reklam
İçişleri Bakanlığı’ndan haftasonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılandırma borcu ödeyecek olan vatandaşların, yapılandırmasına ilişkin başvuru dilekçesi, ödeme planı vb. yanlarında bulundurmak ve istenildiğinde ibraz etmek kaydıyla muaf olacakları belirtildi. 

‘Vergi ve Borç Yapılandırma’ konulu genelgede, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran vatandaşların peşin veya taksitler halinde ödeyebilecekleri son tarihin 1 Mart 2021 Pazartesi günü olduğu belirtildi.

Genelgede Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılandırma kapsamında vergi borçlarını hafta sonu ödemek isteyen vatandaşların gelen talepler dikkate alınarak sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 27 ve 28 Şubat Cumartesi ve Pazar günlerinde vergi dairelerinin açık bulundurulmasına karar verildiği ifade edildi.

Yapılandırma kapsamında olan diğer kamu idarelerinin de kurumlarınca uygun görülmesi halinde aynı tarihlerde açık bulunabileceği belirtildi.

Bu çerçevede ödemenin son tarihi olan 1 Mart günü yoğunluk yaşanmaması ve vatandaşların kanunun getirmiş olduğu imkânlardan azami ölçüde yararlanılabilmesi amacıyla 27 ve 28 Şubat Cumartesi ve Pazar günlerinde güzergah ve muafiyet sebebiyle sınırlı olacak şekilde vatandaşlar, yapılandırılan borçlarını ödemek üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidebilecek.

Ödeme yapmak isteyen vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasından yapılandırılan borcun ödemesini yapmak üzere sokağa çıktıklarını gösterir belgeyi (borç yapılandırmasına ilişkin başvuru dilekçesi, ödeme planı vb.) yanlarında bulundurmak ve istenildiğinde ibraz etmek kaydıyla muaf olacak.

Ödemelerin yapılacağı vergi daireleri ile kamu idarelerinde görevli personel ise kurum kimliklerini ibraz etmek kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından istisna olacak.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hiç kimse
    1 ay önce
    İş para olunca yasak yok ne kadar güzel bir uygulama yapan ve yaptırıma izin verenlere helal olsun esnafinda paraya ihtiyacı onlara gelince izin yok helal olsun