Reklam

Karaman'da kırılan ve eğilen çelik jantlar yeniden hayat buluyor

Karaman'da bir ilki gerçekleştiren jant tamir ustası ömrünü tamamlamış, kaza sonrası kırılan ve eğilen jantları tamir ederek yeniden eski haline çeviriyor.

Reklam
Karaman'da kırılan ve eğilen çelik jantlar yeniden hayat buluyor
Editör: Ali Dağlı
22 Ağustos 2020 - 18:16
Reklam

Karaman'da bir ilki gerçekleştiren Yusuf Çalıcı ömrü dolan ve kaza sonrası kırılan çelik jantları tamir ederek yeniden eski haline çeviriyor.
Uzun yıllardır Karaman'da yay üretimi yapan Yusuf Çalıcı, olmayan bir sektörü Karaman'a kazandırdı. Kaza sonrası ve ömrünü tamamlamış kullanılmayacak dereceye gelen çelik jantları ustalığı ile eski haline getiriyor. 

Araçların en dikkat çeken parçalarından birisinin jant olduğunu ifade eden Yusuf Çalıcı; “Yıllardır Karaman'da her çeşit yay sektöründe faaliyet yürütmekteyim. Onbinlerce yay çeşidini burada Karaman'da üretiyoruz. Yay çeşitlerinin yanı sıra çelik jant tamiride yapmaktayız. Araçların en dikkat çeken parçalarından biriside jantlarıdır. Biz burada kaza yapmış veya deforme olan jantları yeniden tamir ederek ekonomiye can vermeye çalışıyoruz. Sıfır atık diyerek bütün jantları yeniden kullanıma sunmaya çalışıyoruz. Bir çok jant tekli satılmadığı için bir jantın kırılması veya deforme olması sonucu tüm takımın değişmesi gerekebiliyor. Bir jantın yüzde 10'u civarında bir masrafla biz bu jantları tamir ederek eski haline getirebiliyoruz. Jant tamiri Karaman'da bilinmeyen bir sektör idi. Şimdilerde GİM toptancılar sitesindeki dükkanımıza çok sayıda müşteri gelmeye başladı. Yeniden dönüştürülen jantlar ekonomiye olduğu kadar çevreyede katkı sağlıyor” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----