Reklam
Reklam

Karaman'da insanlık ayıbı

Karaman'da yanan işçiyi hastaneye atıp kaçan firma yetkilisi aranıyor.

Editor: Buket Toprak
23 Nisan 2019 - 10:58 - Güncelleme: 25 Nisan 2019 - 13:28
Reklam

Karaman'da inşaat pisliklerini yakan mülteci benzin bidonunun patlaması sonucu yaralandı. İnşaat firması yetkilisi yaralanan mülteciyi otomobili ile hastaneye getirerek “bunu yolda buldum” deyip hastaneye bırakıp kaçtı.

Olay dün henüz tespit edilemeyen bir inşaatta meydana geldi.

İddiaya göre Türkiye'ye yasa dışı yollardan giren ve resmi kayıtları bulunmayan 26 yaşındaki Seddar Muhammedi bir inşaat firması ile anlaşarak Karaman'da işe başladı.

Seddar Muhammedi firmanın bir inşaatında çalışırken inşaat pisliklerini benzin ile yakarak temizlemek istedi. İnşaat pisliklerini benzin ile yakmaya çalışan mültecinin elindeki küçük benzin bidonu bir anda patladı. 

Patlamanın ardından Seddar Muhammedi vücudunun çeşitli yerlerinden yanarak yaralandı. İnşaat firmasının yetkilisi ise yaralanan mülteciyi otomobile alarak Karaman Devlet Hastanesi'ne getirdi. Firma yetkilisi hastane önüne getirdiği mülteciyi “bunu yolda buldum Türkçe konuşmayı da bilmiyor” diyerek sağlık görevlilerine teslim ederek hastaneden ayrıldı.

Yaralı mülteci yapılan ilk tedavisinin ardından tedavi edilmek üzere Plastik Cerrahi servisine yatırıldı. Gelen tercümanın yardımı ile ismi öğrenilen mülteci olayı anlattı. Polis çalıştırdığı işçisini hastaneye atarak kaçan firma yetkilisini güvenlik kameralarından tespit ederek yakalamak için çalışma başlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..