Reklam

Karaman'da dev marketler zincirinden büyük israf!

Dev marketler zincirinin Karaman’da bulunan şubesi, tarihi geçmiş yumurta, sucuk, peynir ve daha onlarca gıda ürünlerini her gün çöp tenekesine atıldığı iddia edildi.

Reklam
Editör: Ali Dağlı
30 Ocak 2021 - 12:43
Dev marketler zincirinin Karaman’da bulunan şubesi, tarihi geçmiş yumurta, sucuk, peynir ve daha onlarca gıda ürünlerini her gün çöp tenekesine atıldığı iddia edildi. Bu atılan ürünlerin yaklaşık 2 ay önceden de tarihleri geçmiş olduğu tespit edildi. Bu çöpe atılan ürünleri cep telefonu ile görüntüleyen bir vatandaş, evine yiyecek götüremeyen aileleri ve yoksul aileleri örnek göstererek marketler zincirine sitem etti.

Hemen hemen her akşam aynı konuya şahit olduğunu belirten ve isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş; “Hamidiye Mahallesinde bulunan bu çöp konteynerine her akşam bir marketler zinciri tarafından atılan gıda ve malzemelerden sadece bir kısmı. Bu ürünlerin tarihlerini geçirip çöpe atacaklarına, tarihleri yaklaşınca indirim yapıp vatandaş alsa veya başka şekilde değerlendirilse. Hiçbir şey yapılamasa hayvan barınağına götürülse daha iyi olmaz mı? Biz hemen hemen her akşam bu manzaraya şahit oluyoruz” dedi.

Bu marketlerin son kullanma tarihi geçmiş ürünler ile alakalı gıda tedarikçisi firmalar ile aralarında ürün iade sözleşmesi olup olmadığı, varsa sözleşmenin gereğinin neden yapılmadığı, ve bu israfa neden sebebiyet verildiği merak konusu oldu.

 

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Mustafa
  1 hafta önce
  Müşteriye ucuz al dediğin mal i almaz mundar olur eleman kendi alsa zaten o ürünleri almaktan bikmistir yani biraz karışık bır durum
 • Furkan U.
  2 hafta önce
  Türkiye'nin çoğu marketinde durum aynı, sadece o üç büyük market ile sınırlı kalmıyor. Bulunduğum şehirdeki 3 büyük market haricinde bir markette market çalışanının tarihi geçmiş tavukları çöpe attığını gördüm. Sadece tavuk ile de sınırlı kalmıyor, kasa kasa meyve ve sebzelerin de çöpe atıldığını gördüm. İnsan içinden diyor ki keşke çöpe atılacağına ihtiyaç sahibine verilse... Fakat burada şunu düşünmeden geçmeyin; marketler çöpe atacağına ihtiyaç sahibine vermek gibi bir kampanya yapsa çoğu vatandaşımız çöpe atılacağı günü bekler beleş almak için. (alacak parası olduğu halde ve ihtiyacı olmadığı halde) Maalesef aç gözlü insanlar, iyi niyeti suistimal edecek insanlar çok.
 • M. İZLER.
  3 hafta önce
  Attıkları malların karşılığını fiyatlara bindirip vatandaşın cebinden çalıyorlar vicdansızlar. Zehir zıkkım olsun. Yetkililer de görevlerini yapmıyor ise onlar da aynı suça iştirak ediyor demektir. Sıvı yağ geçen yıl 25 TL. Civarında idi. ŞİMDİ ne oldu da üçe katladı lanet olası insan müsvetteleri. Ama belanızı er geç bulacaksınız..
 • Mehmet
  3 hafta önce
  Uygun fiyata versenizde kursagimizdan gecse olmaz mi
 • manüt
  3 hafta önce
  yazıklar olsun
 • Yahya
  3 hafta önce
  Sitemimi iyi anlayın allahtan tarihini değiştirip yedirmiyorlar
 • Ali BALOĞLU
  3 hafta önce
  Marketin isminide yazın da bu gibi marketlerden alışveriş yapmayalım.Fiyat artışını anında yapmasını biliyorlar.
 • Ali c
  3 hafta önce
  Hangi çöp bu, hayvanlarımız için alalım gidip?