Karaman'da Cumhur İttifakı boy gösterdi

Karaman'da herkesin beklediği Cumhur İttifakı meclis salonunda boy gösterdi. AK Parti ve MHP aynı listeleri önerirken, listelere CHP çekimser oyu kullandı.

Reklam
08 Ekim 2019 - 11:33
Reklam

Karaman'da Belediye Meclisinde bu kez AK Parti ile MHP aynı karar için evet oyu kullandı. CHP ise kurulan komisyonlardaki oylamalarda çekimser kaldı.

Karaman'da Ekim ayının olağan Belediye Meclis toplantısının ikinci otururmunda herkes tarafından beklenen AK Parti ve MHP ittifakı boy gösterdi. AK Parti'nin isteği üzerine kurulan iki komisyon için teklifler AK Parti ve MHP tarafından ortak hazırlandı. 

LİSTELER CUMHUR İTTİFAKI ÜYELERİNCE ORTAK HAZIRLANDI

2 yıl süre ile görev yapacak olan İdari İşler Komisyonuna MHP'li Mustafa Karaardıç, Kazım Gücüyener, ve AK Partili Tamer Yıldızbaş tarafından AK Partili Ayhan Şancı, Halil İbrahim Demirci, İsmail Gökyel, MHP'li Mustafa Aşkan ve Ekrem Tokay önerildi. 

Kültür, Sanat ve Truzim komisyonu içinde teklifler yine AK Parti ve MHP kanadından ortak geldi. Kültür, Sanat ve Truzim komisyonu üyeliklerine getirilmesini istenen meclis üyelerinin teklifini ise MHP'li Mustafa Karaardıç, Ekrem Tokay, AK Partili Nafiz Nadir Nas, verdi. Komisyon için AK Partili Erdal Yılmaz, Zahide Hıdır, Tamer Yıldızbaş, MHP'li Mahmut Güventürk ve Bekir Küçüktürk  önerildi.

CHP LİSTELER İÇİN ÇEKİMSER OYU KULLANDI

Mecliste oylamaya sunulan önerilere AK Parti ve MHP gurupları evet oyu kullanırken, CHP grubu ise çekimser oyu kullandı. Komisyonlar AK Parti ve MHP'nin evet oyu ile resmiyete geçti. 

GAZETECİLER CEMİYETİNİN TALEBİNE RED

Komisyonların oylanmasının ardından Karaman Gazeteciler Cemiyetlerinin Karaman'da aktif olarak çalışmakta olan gazetecilerin belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanması teklifi cevaplandırıldı. Plan ve Bütçe komisyonunda tarafından hazırlanan cevapta gazeteciler Cemiyetlerinin ücretsiz kullanım teklifinin reddine, basın kimlik kartı sahiplerinin kimliklerinin ibrazı halinde şehir içi ulaşım hizmetlerinden yüzde 50 indirim ile yararlanmalarının uygun olduğuna oy birliği ile karar verildi.

Komisyonun kararı bütün meclis üyelerinin evet oyu ile kabul edildi.

Muammer Şen - Karaman,(DHA)

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----