Karaman'da bir ilk

“Android Aplication Eğitimi Projesi” çerçevesinde Android temelli yazılım eğitimi almaya başladılar.

Reklam
Karaman'da bir ilk
13 Şubat 2019 - 09:27
Reklam

Yazılım ve kodlama eğitimleri konusunda etkin faaliyetleri ile bilinen Karaman Bilim Ve Sanat Merkezi, Karaman'da kodlama alanında özel yeteneği olan ortaokul ve lise öğrencilerine “Android Aplication Eğitimi Projesi” çerçevesinde Android temelli yazılım eğitimi vermeye başladı.

Bu eğitimler sayesinde Karaman'da birçok okulundan yetenekli ve ilgili öğrenciler çalışma imkanı ve kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Sonraki aşamada lise öğrencilerine de verilecek eğitimler neticesinde Karaman'da ait gelişmiş bir yazılım takımı kurulması ve ülke genelinde Karaman'ı temsil etmesi planlanmakta.

BİLSEM Kodlama ve Yazılım Atölyesi Öğretmeni Hasan Serdar Macit yürütücülüğünde devam eden projeler ile BİLSEM kodlamanın yanısıra yazılımda da önemli bir merkez olma özelliğini korumaktadır. 

BİLSEM Müdürü Ayhan ZERMAN yapmış olduğu açıklamada yeteneklerin tespiti ve geliştirilmesi konularında tüm bilim ve sanat alanlarında çalışmalarının olduğunu ifade ederken, emeği geçen tüm ekibime, yani tüm öğretmen arkadaşlarıma sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür ediyorum, dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----