Karaman'da 30 Okula Daha "Okulum Temiz" Belgesi Verildi

Karaman’da 30 okula, düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından “Okulum Temiz” belgesi verildi.

Reklam
Karaman'da 30 Okula Daha "Okulum Temiz" Belgesi Verildi
22 Ekim 2020 - 16:22

Karaman’da 30 okula, düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından “Okulum Temiz” belgesi verildi.
Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı ‘Okulum Temiz’ projesi kapsamında “Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” gereğince, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazanan okullara belgeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle İl Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından verildi.
Belge töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Okulum Temiz” belgesinin hem okullara hem de velilere bir güven telkin etmesi adına önemli olduğunu söyledi. Çalışkan, “Sizler bu belgede belirtilen kriterleri tek tek yerine getirerek aslında zor bir dönemde bir başarı elde ettiğinizi düşünüyorum. Bu sebepten dolayı bu süreçte öğrencilerimizin hijyen standartlarına uygun bir şekilde eğitim alabilmesi için göstermiş olduğunuz çabalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Program, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın okullara belgelerini vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.
 

OKULUM TEMİZ BELGESİ ALAN OKULLAR LİSTESİ
SıraOkul/Kurum Adı
1Sudurağı Karaman Bey İlkokulu
2Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu
3Bayır İlkokulu
4Bayır Ortaokulu
5Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi
6Fatih Eğitim Çalışanları İlkokulu
7Fatih Eğitim Çalışanları Ortaokulu
8Hakkı Teke Spor Lisesi
9Kılbasan İlkokulu
10Kılbasan 75. Yıl Ortaokulu
11Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu
12Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
13Alparslan Ortaokulu
14Kale İlkokulu
15Toki İlkokulu
16İlyas Küçüker İlkokulu
17Yunuskent Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi
18Toki Anadolu Lisesi
19Fatih Anadolu Lisesi
20Mümine Hatun Ortaokulu

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum