'Karaman'da 118 esnafımıza nakdi yardım yapıldı'

Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, pandemi sürecinde esnafa yardımların yetersiz olduğunu aktaran Karaman Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Selahattin Pekoğlu'na yanıt verdi.

Reklam
'Karaman'da 118 esnafımıza nakdi yardım yapıldı'
Editör: Ali Dağlı
30 Haziran 2020 - 10:39
Reklam

Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, pandemi sürecinde esnafa yardımların yetersiz olduğunu aktaran Karaman Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Selahattin Pekoğlu'na yanıt verdi. 
Şeker, pandemi sürecinde odaya kayıtlı 302 esnaftan 172'si Sosyal Destek yardımına başvuru yaptığını ve bu başvurulardan 118 kişinin yararlandığını açıkladı. 

Milletvekili Recep Şeker açıklamasında, "Karamanda Sosyal Medya üzerinden birkaç gündür Berberler Odası Başkanımız benim ismiminde geçtiği bir paylaşım yapmış ,Sayın Başkan pandemi başlarında aradığında zorda kalan esnafımızın bilgilerini bizede, İlgili organizasyonun başındaki Afad il Müdüremizede iletmesini söyledik.Bize ilettiği isimleri ve durumun önemini hem Valimize hem Afad il Müdüremize hemde ilimizdeki Sivil toplum kuruluş temsilcilerimize özellikle, gün kazananıp ,gün harcayan ,berber,kahveci esnafı gibi esnafımızın durumunu ilettik.Aile,Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığımız,Cumhurbaşkanlığımız gibi ilgili yerlere ilk faz yardım kriterlerinin genişletilmesi ile ilgili sahadaki sıkıntıları ilettik. 2. Ve 3.Faz ödeme kapsamları daha genişletildi.Nihayetinde Karaman Berberler,Kuaförler,Dövmeciler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza kayıtlı 302 Esnafımızın 172 si,Pandemi Sosyal Destek yardımına başvuru yapmış olup 118 Berber Esnafımızın başvurusu kabul edilmiş olup 1000'er TL. Nakdi yardım yapılmıştır. 54 kişinin gelir durumu,İkamet sorunu gibi sebeplerle yardım edilememiştir.Ayrıca Sosyal Yardımlaşma Vakfımıza 15 Berber Esnafımızın nakdi yardım Başvurusu olmuş,bunların 14 üne ayrıca yardım yapılmıştır.Bunların dışında gıda yardımı yapılan berber esnafımızda olmuştur.Kredi başvuruları ayrıca değerlendirilmiştir.Tabiki tüm Esnafımızı rahatlata bilmek temel hedefimizdir. Pandemi süresince,Valimizin Başkanlığında tüm Kamu Kurumlarımız, Sivil Toplum kuruluşlarımız, bireysel olarak insanlarımız,bir birlik ve bütünlük içinde zorda kalan insanımızın yardımına koşmuştur.Bizler ,Siyasetçiler,STK'lar,Odalar,Kamu Kurumları hepimiz birlik içinde insanımızın derdine ortak olmalı,Karamanımaza birlikte hizmet etmenin çabası içinde olmalıyız.Siyasetçide Karamanın,STK'larda Karamanın,Odalarda Karamanın,Kamu Kurluşlarıda Karamanın, hep birlikte Karamanız" ifadelerini kullandı. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----