Karaman Belediye Başkanı İYİ Partiye mi geçiyor

Karaman'da İYİ Parti il teşkilatı kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi.

Reklam
19 Ocak 2020 - 12:07 - Güncelleme: 21 Ocak 2020 - 18:07
Reklam

Karaman'da yeniden şekillenen İYİ Parti İl teşkilatı basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Basın mensuplarına partinin yeni yönetim kadrsonu tanıtan İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu Karaman Belediye Başkanının İYİ Partiyemi geçecek sorusunuda yanıtladı.

Karaman'da İsmet Hatipoğlu'nun yeniden İYİ Parti il başkanı olmasının ardından partide yeni bir oluşuma gidildi. İYİ Parti İl Teşkilatı bugün yeni oluşan il yönetimi ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı.

Programın açılış konuşmasını yapan Hatipoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Karaman'da yeniden kendisine il başkanlığı görevi verildiğini belirtti. Hatipoğlu; “Ülkemiz 2020 yılına millete fayda sağlamayan konularla girmiştir. Milletçe bir geçim sıkıntısı yaşadığımız doğrudur. Karaman'da kepenk kapatan şirket sayısı artmıştır. Karaman'da 2018 yılında kepenk kapatan şirket sayısı 124 iken bu rakam 2019 yılında 183'e yükselmiştir. 2018 yılında Karaman'da 329 şirket açılırken, 2019 yılında bu rakam gerileyerek 261'e düşmüştür.

Piyasalarda yaprak kıpırdamazken, vatandaşlar ay sonunu getiremezken, ülkenin gençleri işsizken, ülkenin gençlerine dönüp neden evlenmiyorsun diye soruyorlar. Cevap ortada. Bizim ülkemizin gençleri AKP'li yöneticilerin çocukları ile şartları aynı değilde ondan. Bunların yaptıkları 17 yıldır adeta şatafata boğulmak. Bu böyle gitmez arkadaşlar. Millet tenceresini kaynatmanın derdindeyken bu sefanın bedelini milletin sırtına yüklemeye kimsenin hakkı yok.  İyi Partinin kimseye diyet borcu yoktur, kimsedende korkusu yoktur” dedi.

Başkan Hatipoğlu konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin önümüzdeki günlerde Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı İYİ Partiye geçecekmi sorusunu cevaplayan Hatipoğlu; “Sayın Belediye Başkanımızın partisi bellidir. Eğer bize bir müracatı olursa ki şuana kadar böyle bir şey yok, irtibat dahi söz konusu değil  ama böyle Bir şey olursa bizimde yetkili kurullarımız var değerlendirir bunun gereğini yaparız. Biz sonuçta bir siyasi partiyiz. Kiminle birlite çalışıp çalışmayacağımızada birlikte çalıştığımız bu değerli arkadaşlarımızla değerlendiririz. Değerlendirmelerimizide genel merkezimiz ile paylaşır buna göre hareket ederiz” dedi.

İŞTE İYİ PARTİNİN YENİ KADROSU:

YORUMLAR

  • 0 Yorum