Karaman'a 150 km uzakta cennetten bir köşe

Zeyve Lavanta Tatil Köyü, Karaman’ın Ermenek ilçesinde yer alan ve bungalov evlerden oluşan harika bir mekân.

Karaman'a 150 km uzakta cennetten bir köşe
12 Temmuz 2021 - 11:59
Zeyve Lavanta Tatil Köyü, Karaman’ın Ermenek ilçesinde yer alan ve bungalov evlerden oluşan harika bir mekân.
Karaman’a 150, Ermenek ilçesine ise 25 kilometre uzakta yer alan ve 30 bin metrekare alandan oluşan doğayla iç içe olan bu tatil köyü, şehirden kaçıp kafa dinlemek isteyenlerin pandemi döneminde en çok tercih ettikleri yer oldu. 
Tesis, bulunduğu bölge itibariyle yoğun olarak ziyaretçi kabul etmektedir. İşletme içerisinde karavan bungalov evlerinin yanı sıra çadır ile kamp konaklaması da yapılabilmektedir. Bütçenize göre bungalov konaklaması ya da kamp konaklaması yapabilirsiniz. Yaz sezonunun yanı sıra kış sezonunda da açık olan tesis, Karaman‘ın Ermenek ilçesine ve Mersin’in Anamur ile Gülnar ilçelerini birbirine bağlayan bölgede bulunmakta ve Toros Dağları’nın ortasında yer almaktadır. Sit alanı olan bölgede yaşları 800 ile 200 yıl arası değişmekte olan 300’den fazla çınar ağacı bulunmaktadır.
Mesire alanının 300 metre yukarında kaynayan pınarlar Zeyve Çayı’nı oluşturmaktadır ve çay seyri güzel manzarayı ortaya çıkarmaktadır. Çadır kampı, piknik alanı, restoran, kasap, otopark ve market gibi temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz ve konaklama yapabileceğiniz sosyal tesisler bulunmaktadır. Tesis yenilikçi ve gelişime açık olmasından dolayı şehrin gürültüsünden uzakta keyifli bir tatil olanağı sağlamaktadır.
Karaman Bungalov evleri arasında sık sık tercih edilen işletmelerden olan Zeyve Lavanta Köyü, güzel anlar geçirmenize yardımcı olacak. Dileyenler günübirlik piknik yapmak isterse yine aynı şekilde işletmeyi ziyaret edebilirler. 
Tatil köyü içerisinde 15 bungalov ev bulunmaktadır ve evler içerisinde temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz; banyo, tuvalet, mini mutfak, sıcak su, klima, internet ile buzdolabı yer almaktadır.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum