Karaman 2020'de uçacak

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker dev projeler için 2020 yılını işaret etti.

Reklam
Karaman 2020'de uçacak
08 Kasım 2019 - 20:05
Reklam

Karaman'ın ekonomideki dev projeleri arasında bulunan “Serbest Bölge, Lojistik Merkezi ve Havaalanı Projesi” için AK Partili Milletvekili Recep Şeker yine tarih verdi. Recep Şeker dev projeler için 2020 yılını işaret ederek 2015'te çalıştayı yapılan ve 2017 yılında resmi gazetede yayımlanan karar ile Karaman Serbest Bölge'sinin resmiyette var olduğunu söyledi.

EKONOMİK DARALMA PROJELERİ DURDURDU

Karaman'da 2016 yılında projesine başlanan ve 2017 yılında ihalesi gerçekleştirilen “Karaman Lojistik Merkezi” için AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker 2020 yılını işaret etti. Karaman Organize Sanayi Bölgesi için hayati öneme sahip projenin ihalesinin tamamlandığını belirten Şeker, ekonomik daralmaları işaret ederek projelerin bekletildiğini söyledi.

LOJİSTİK MERKEZ'E 2020'DE KAZMA VURULACAK

Karaman'daki bir çok projenin 2020 yılında hayata geçeceğini belirten Şeker, 2019 yılı itibari ile yapımına başlanan ve yüzde 70 gerçekleşmenin altında kalan yatırımların hükumetimizce biraz bekletilmesine karar verildi. Yatırımların yapımına ara verilirken, ihalesi yapılmış bile olsa yeni yatırımlara, projelerede başlanmadı. Hava alanı projeside bunların içerisinde. Hava alanı ve lojistik merkez projesi 2020 yılı içerisinde başlayacak. Lojistik Merkez projesinde zaten ihale yapıldı. 2020 yılı içerisinde bu projedede kazma vurulacak” dedi.

1 HAFTADA TESLİM EDİLECEK PROJE 4 YILDIR BEKLİYOR

Karaman'da 2015 yılında dönemin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin katılımı ile başlayan Serbest Bölge hamlesi 2017 yılında bakanlar kurulunun onayı ile yürürlüğe girdi. 2015 yılında dönemin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Karaman'daki “Serbest Bölge Çalıştayı ve Ekonomik Vizyon” toplantısında yaptığı konuşmasında “Verin bana yerini, size birkaç hafta içinde Karaman Serbest Bölgeyi teslim edelim.” demişti.

ŞEKER “RESMİYETTE SERBEST BÖLGEMİZ VAR, İŞ ARTIK SANAYİCİLERDE”

2017 yılında Bakanlar Kurulunun onayı ile resmen kurulan Serbest Bölge arandan geçen 2 yılın ardından adeta rafa kaldırıldı. Proje hakkında bilgi veren AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, resmiyette Karaman'da bir serbest bölgenin bulunduğunu söyledi.
Serbest Bölge projesinin resmi işlerinin bittiğini belirten Şeker “Serbest bölge konusunda arasın tahsisi yapıldı. Serbest bölge için bakanlar kurulundan onayda çıkmıştı. Artık resmiyette Karaman'da bir serbest bölge var. En son eski Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan döneminde bu bölgenin hisseleri ile ilgili bir girişim olmuştu. Şuan Belediye hissesinin çoğunluğunda olduğu bir yönetim şirketi var. Artık bu işlemler biraz daha sanayicilerimizin üzerinden yürüyecek. Serbest bölge için resmi bir işlem kalmadı” dedi.

Muammer Şen Karaman, (DHA)

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----