Kaldırım işgaline müdahale

Karaman'da zabıta ekipleri kaldırım işgalleri ile ilgili çalışmalarına başladı.

Reklam
Kaldırım işgaline müdahale
30 Nisan 2019 - 20:28 - Güncelleme: 02 Mayıs 2019 - 13:02
Reklam

Karaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yol ve kaldırımları işgal edenlere izin vermiyor. Yapılan denetimlerde yayaların geçişlerine engel olanlar uyarılırken, uyarıları dikkate almayanlara yaptırım uygulanacak.

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın üzerinde titizlikle durduğu yol ve kaldırım işgaline karşı Zabıta ekiplerince denetim yapıldı. Esnafların dükkânlarının önünün kapanmaması için yollara ve kaldırımlara reklam panoları, tabela, duba, branda veya satışa arz edilen ürünlerin konularak işgal edilmesinin önlenmesi amacıyla yapılan denetimlerde işgale sebebiyet veren malzemeler gerekli uyarılar yapılarak kaldırtıldı.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada; yol ve kaldırımların ortak kullanım alanları olduğuna vurgu yapılarak, her türlü işgallerin önlenmesi hususunda denetimlere titizlikle devam edileceği ve uyarılara rağmen işgale devam eden ilgililer hakkında idari işlem yapılacağı bildirildi.

Ayrıca vatandaşların kaldırım işgaline karşı 153 Alo Zabıta hattına veya 444 25 70 numaralı belediye çağrı merkezine ihbarda bulunulması istendi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Müslim edin
    9 ay önce
    Fenari mahallesi 43. Sk. Ve diğer mobilyacıların olduğu Sk lar bakılsın. Yol ve kaldırııim işgali var