Kalaycı Cumhur ittifakının hatırına susuyorum

Karaman'da Belediye Meclis toplantısı yine hareketli geçti.

Reklam
06 Mayıs 2019 - 18:05 - Güncelleme: 08 Mayıs 2019 - 13:09
Reklam

Karaman'da bugün Mayıs ayı meclis toplantısının 2'nci oturumu Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın başkanlığında gerçekleşti. Plan ve Bütçe Komisyonunun oylamalarında yine tartışmalar yaşandı.

Meclis toplantısı bugün 16.00'da Belediye Meclis salonunda yapıldı. Meclis toplantısına AK Partiden Nafiz Nadir Nas ve CHP'den Paşa Evcen katılmadı. Yapılan yoklamada yeter çoğunluğun sağlanmasının ardından Plan ve Bütçe Komisyonunun 2018 yılı Mali kesin hesap raporları, Taşeron çalıştıran birimlere ödenek aktarma, Gelir tarifesinde tahrip bedellerinin düşürülmesi ile İmar İşleri Komisyonunun raporları görüşüldü.

"KALAYCI'NIN ÇALIŞAMADIM MAZERETİ YOK"

2018 yılı Mali raporlarının okunmasının ardından AK Parti grubu adına Ayhan Şancı söz aldı. Şancı okunan raporları değerlendirerek, Bütçe ile ilgili baktığımız zaman yüzde 93.69 oranında bir gerçekleşme yakalanmış. Bu gerçekten çok yüksek bir oran. Ben bu konuda emeği geçen eski Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan'a, Belediye Meclis üyelerine, birim müdürlerine ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Yine bütçede personel giderlerinin yüzde 57'den yüzde 16'ya düşmesi dikkat edilmesi gereken bir unsur. Yine 5 yıllık ortalamaya bakıldığı zaman yüzde 12 olan yatırım kalemlerinin yüzde 31'e çıkarılmasıda gerçekten takdire şayan bir durum. Borçlanmayla ilgilide 81 belediyenin içerisinde 61'inci sıradayız. Tabiki borçlanma oranı yüksek olduğu için borçlanmayan ve bütçesi küçük iller dikkate alındığı zaman bu 70'inci sıralara düşüyor. Yani borçsuz bir belediye ile buradayız. Bundan sonra Savaş Kalaycı olarak Belediye Başkanının hiç bir mazereti yok Allahın izni ile ben yönetemedim, yaptırmadılar deme gibi bir durum yok.” dedi.

"CUMHUR İTTİFAKININ HATIRINA SUSUYORUM"

Şancı'nın konuşmasının konuşan Başkan Kalaycı; “Çok ciddi bir borç yükünün altında olmamıza rağmen Allaha çok şükür halkımızın yanımızda olduğunu biliyoruz ve sonuna kadar da Karaman için mücadele edeceğiz. Kağıtta, kalemde, rakamlarda felan Karaman halkını kandırmayacağız. Cumhur ittifakına sadık kaldığımız için borçları binada ilan etmemişsek kimse bizi dahada zorlamasın. Tabiki sizin bakış açınızdan borçlu belediye çalışan belediyedir. Bizi kesinlikle borç korkutmuyor. Allahın izni ile bugüne kadar sefehat dönemini bitireceğiz israfa son vereceğiz. Karaman halkına hak ettiği hizmeti sonuna kadar en iyi şekilde götüreceğiz. Biz bu işin üstesinden geleceğiz. Biz bu belediyeyi borçtan kurtaracağız. Bu bizim Karaman'a sözümüz olsun. Öyle 70'inciymiş 80'inciymiş onlarlada övünmeyeceğiz. Karaman'ı borçsuz bir belediye haline getireceğiz. Üretken belediye haline getireceğiz. Bunlarıda hep beraber başaracağız” dedi.

EMİR MUSA BEYDİLİ AK PARTİ GRUBU İLE HAREKET ETTİ

Konuşmaların ardından raporlar oylandı. Plan ve Bütçe Komisyonunun 2018 mali yılı kesin hesap raporu Emir Musa Beydili dahil AK Partili tüm belediye meclis üyeleri tarafından kabul edilirken, MHP ve CHP gruplarınca çekimser oy kullanıldı. Taşeron çalıştıran birimlere ödenek aktarma, Gelir tarifesinde tahrip bedellerinin düşürülmesi ve İmar İşleri Komisyonunun raporları ise tüm belediye meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum