Jandarma hayvanları değil, onları tespit edecek

Karaman'da İl Jandarma Komutanlığı suçluların tespiti konusunda en büyük yardımcısı olan fotokapan envanterini genişletiyor.

Reklam
Jandarma hayvanları değil, onları tespit edecek
26 Kasım 2019 - 19:56
Reklam

Karaman'da jandarma fotokapan envanterini genişletiyor. İl Jandarma Komutanlığı kırsal alanlarda kullandığı fotokapanlarla suçlulara geçit vermiyor.

Karaman'da özellikle son yıllarda jandarma yaptığı başarılı operasyonlarla adından sıkça söz ettiriyor. Suçlularla etkin mücadele başlatan jandarma doğada yaban hayatını görüntüleyen fotokapanlarıda etkin bir şekilde kullanıyor. Yabani hayvanları görüntülemek için geliştirilen fotokapanlar Karaman'da art niyetli kişileride bir bir tespit ediyor.

Fotokapanların suçlu ile mücadelede önemli görevler üstlendiğini tespit eden Karaman İl Jandarma Komutanlığı fotokapan envanterini güçlendirmek için girişimler başlattı. İl Jandarma Komutanlığı asayiş, kaçakçılık ve terör suçlarının tespiti ve suçluların yakalamasında kullanılmak üzere İl Özel İdaresinden 20 adet fotokapan talep etti.

Jandarmanın talebi üzerine 2019 yılı İl Özel İdaresi bütçesinin yedek ödenek bütçesinden 34 bin lira ayrılarak Karaman İl Jandarma Komutanlığına 15 adet fotokapan alınması sağlandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----