Reklam
Reklam

İsmet Paşa Caddesini rahatlatacak proje

Proje hayata geçerse Karaman'ın en işlek caddesinde trafik asla tıkanmayacak.

Editor: Buket Toprak
07 Şubat 2019 - 10:24 - Güncelleme: 09 Şubat 2019 - 09:59
Reklam

Karaman'da Öncelik hayatın öncelik yayanın uygulaması sırasında bir vatandaşın İsmet Paşa Caddesindeki hatalı parklara olan tepkisine İl Emniyet Müdüründen çözüm odaklı bir proje geldi. Proje hayata geçerse İsmet Paşa Caddesi hem yayalar için hemde otomobiller için daha akıcı ve daha estetik olacak.

Karaman'da dün yapılan Öncelik Yayanın, öncelik hayatın uygulamasında bir vatandaş İsmet Paşa Caddesindeki hatalı parklara ve trafik keşmekeşine tepki gösterdi. Vatandaşın derdini dinleyen İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar ayak üstünde o cadde için anında proje üretti. İsmet Paşa caddesi üzerinde 5 dakikadan fazla süre ile araç parkının yasak olduğunu belirten Bayraktar cadde üzerindeki yolun daraltılması gerektiğini vurguladı.

Cadde üzerindeki parkları engellemenin ve trafiğin hızlı akmasının yolun daraltılması ile birlikte mümkün olacağını söyleyen Bayraktar yaya yollarımızı genişletirken araç yolumuzu tek şeride düşürmemiz gerekir. Böylece hiç bir araç yol üzerine park edemez ve yoluna devam etmek zorunda kalır. Bu uygulama sayesinde İsmet Paşa Caddesinde trafik sıkışmaz yayalar ise daha güvenli bir şekilde kentin en işlek caddesini kullanabilir. Bir başka konu ise İsmet Paşa Caddesine çıkan yollardaki araç parkları. Bu yollar üzerinde de kaldırım genişletmesi yapıldığı takdirde yayalar karşıdan karşıya güvenle geçebilecekler. Daha estetik ve kullanışlı bir cadde için kaldırımların genişletilmesi gerekir bunun için belediyemiz ile görüşeceğim” dedi.

İl Emniyet Müdürü Bayraktar'ın konuya çözüm odaklı yaklaşmasına sevinen vatandaşlar taleplerini dinlediği için Bayraktar'a teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..