İmaret Gazetesinden kamuoyunun dikkatine!

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamanın ardından işbu açıklama yapılması zaruri hale gelmiştir.

Reklam
İmaret Gazetesinden kamuoyunun dikkatine!
19 Ocak 2020 - 22:46 - Güncelleme: 21 Ocak 2020 - 18:07
Reklam

Bugün sabah saatlerinde yayımladığımız, haberimiz üzerine sosyal medya üzerinden haber içeriği ile alakası olmayan ve haberi kendi istedikleri mecraya çekmek isteyen maksatlı kişilerin olduğu kamuoyunun malumudur.

Bu yürütülen algı operasyonu o denli büyümüş ve sonucunda Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile devam ede gelmiştir. Başkan Kalaycı'nın açıklaması dikkate alındığında, yorumları ile haberimizi beyinlerde farklı izdüşümüne evirme güdümünde olanların maksatlarına hasıl oldukları anlaşılmaktadır. Devam eden konunun haberde anlatıldığından farklı bir seyirde ilerlemesi üzerine bir açıklama yapıp siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek zaruri bir durum olmuştur.

Kıymetli okuyucumuz, Değerli Karamanlılar;

Karaman siyasetinin yetiştirdiği önemli bir isim olarak İsmet Hatipoğlu’nun yaşanan son yerel seçimde olağanüstü şekilde düşük oy alan İYİ Parti’ye tekrar il başkanı olması Karaman'da farklı tezviratların gelişmesine neden olmuştur. Gazetecilik mesleği, kamuoyundan bağımsız sürdürülen bir meslek değildir.

Kamuoyundaki tezviratları, muhataplarına sorup birincil ağızdan cevabını almak ve bu cevabı kamuoyu ile paylaşmak gazeteciliğin gereğidir. Karaman kulislerinde ve sokaklarında konuşulan bir konuyu bizzat muhatabına sorarak kamuoyunu aydınlattığımızı düşündüğümüz haberimiz, Başkan Kalaycı’ya yaranma meraklısı kişilerin maalesef işine yaramıştır.

Sosyal medya silahşörlüğüne soyunan, kendisine paye çıkartan ve haberde kast edilmeyeni kast edilmiş gibi gösterip rol kapmaya çalışanları tebrik ediyoruz. İmaret.com.tr olarak uzmanların ‘’Çocuklarınızı sosyal medyadan uzak tutun’’ çağrısını yineleyerek velileri çocuklarına sahip çıkma konusunda göreve davet ediyoruz.

Mesleğinin gereğini yaptığı için kimseye küfredilemez, hakaret vari konuşulamaz. Kulağına ezanla okunmuş isimle yazmak yerine sahte hesaplarla salya akıtanlar, ilkokul yıllarımızda fen bilgisi dersinde öğrendiğimiz ‘Gelişimini tamamlayamamış embriyo’ları hatırlatmaktadır. 

Tekraren; İmaret.com.tr olarak Başkan Kalaycı’nın İYİ Parti’ye geçeceği yönünde bir iddiada bulunmadığımızı ancak, kentte bu yönde dönen tezviratlara bir son vermek adına Başkan Hatipoğlu’na konuyu sorduğumuzu yineleriz. Ne sorduğumuz sorudan nede Başkan Hatipoğlu’nun verdiği cevaptan bir kelime noksansız yayına verdiğimizin bilinmesini isteriz.

Saygı ve sevgilerimizle.

İmaret Medya Grup

YORUMLAR

  • 0 Yorum